Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Rady na cesty > praktické

Bobulovitý jídelníček v Evropě

Rubrika: praktické, 9.10.2002
V nouzi se můžete sběrem toho, co najdete po lese a stráních, i uživit. Každopádně byste nebyli první - vzorem vám může být Miroslava Nevrlý, který v legendární knize Karpatské hry vzpomíná, jak se ho spolužačky štítily, když pojídal pavouky a žížaly.

Veřejné informační terminály

Rubrika: praktické, 23.08.2002
Internetové kavárny již nejsou jedinou možností jak přes obrazovku komunikovat a hledat informace. Také u nás se začínají objevovat veřejné informační terminály, a to i v informačních centrech, kde slouží nejen jako další zdroj informací pro turisty.

Seznamte se s potápěním

Rubrika: praktické, 10.07.2002
Do médií se dostává stále více zpráv o potápění, ať už jako adrenalinovém sportu či prostředku ke zkoumání vodního života. Mnoho lidí si ale představuje šílence dráždící harpunou žraloky, nebo vidí postavy potápěčů promenádující se po Bahamských plážích.

Panoramatická fotografie

Rubrika: praktické, 18.06.2002
Stalo se vám někdy, že klasický formát fotografie vám byl malý a pohled na horskou krajinu, na město nebo interiér se vešel pouze do vaší mysli? Jedním z řešení je panoramatická fotografie.

Ztráta měřítek

Rubrika: praktické, 21.06.2001
Mnoho zvyklostí a obyčejů cizí kultury připadá člověku ve srovnání s jeho vlastní kulturou skandálních, neobvyklých, nesmyslných, nelogických a hloupých jen proto, že jejich pravému významu a smyslu nerozumí.

Kupujeme zájezd II. (2. díl)

Rubrika: praktické, 28.05.2001
Každý má o průběhu a náplni zájezdu svoji představu. Čím konkrétnější tato představa je, tím těžší je najít vysněný zájezd. Člověk by tak měl mít při výběru zájezdu otevřenou mysl a vůli naslouchat názorům zkušených prodejců, či jiných cestovatelů.

Kupujeme zájezd I. (1. díl)

Rubrika: praktické, 24.05.2001
Nezávislé cestování má jistě své kouzlo a půvab, opředené tajemstvím a dobrodružstvím. Ovšem i u nejotrlejšího "nezávisláka" se najde slabá chvilka, kdy využije některé ze služeb cestovní kanceláře či agentury.

Přepředprogramování cesty

Rubrika: praktické, 14.05.2001
Nikdo vám nezaručí, že v Asii najdete to, o čem jste četli. To, co na cestě uvidíte, záleží na vašem očekávání a úhlu pohledu. Možná to bude spousta exotiky, přátelští domorodci a svatí muži. Možná ale spatříte jen žebráky, zloděje, nemoci a chaos.

Proč cestovat do Asie nezávisle?

Rubrika: praktické, 10.05.2001
Každý z nás má své důvody proč cestovat s pomocí služeb cestovní kanceláře nebo se vydávat do cizích krajin na vlastní pěst. Ať už jde o jakékoliv důvody, následující řádky stojí za to si přečíst. Vždyť slovo (ne)závislý je i v popisu našich stránek..

Co s penězi na cestách?

Rubrika: praktické, 7.05.2001
Cestování bez peněz bohužel není možné. Navíc na nás na cestě čeká řada lapků, kteří si na naše pracně vydělané koruny dělají zálusk. Pár tipů, jak na ně vyzrát a proti nim se pojistit.
 
|< < 1 2 3 4 5 6 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuPlánujete prázdniny a kolo nechcete nechat doma? Inspirace - Cyklocesta do Číny
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: