Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Čelovka RevSPORT CY 031

Redakce, Roman Machain / 7.12.2004
Voděodolná svítilna s moderním designem a technologií a záruční dobou 3 roky. Kryptonová žárovka zaručuje provoz 2,5 hodiny, LED dioda až 150 hodin. Elektronický spínač přepíná 1, nebo 3 LED, nebo žárovku. Váha 130 g včetně baterií. Cena 900 Kč.
 

Svítilna je polohovací a má stabilní křížený popruh. Postříbřená parabola není zoomovací, ale dodává čisté a vystředěné světlo. Je možno dokoupit xenonovou žárovku pro delší dobu provozu a jasnější světlo.

Čelovku jsem koupil na jaře 2003 a slouží mi dodnes. Hledal jsem takovou, která vydrží dlouho svítit a zároveň svítí i do dálky. To tahle čelovka opravdu splňuje. Přesto bych rád napsal několik poznatků ohledně jejího užívání.

Brzy po její koupi vypadával při každém sundání čelovky ze svého úchytu jeden z gumových popruhů. Zpětné připevnění sice není operace časově či technicky náročná, ale přece jen je to trochu nepraktické. Vše vyřešila jehla s nití. Původně byla na popruhu pouze koncovka, vzniklá přehnutím a sešitím, která měla držet za nosič čelovky. Já jsem sešitím popruhu ve větší vzdálenosti od dalšího přehnutí vyrobil očko, za které teď drží.

Další chybku jsem odhalil až po delším používání. Celá svítilna se ovládá jediným tlačítkem, které mimochodem není zrovna citlivé, což je však možná dobře, protože se mi alespoň sama nerozsvítí například v batohu. Když chci však světlo vypnout, musím poctivě projet všechny polohy – 1 LED / 3 LED / žárovka / off. Většinou mi na svícení bohatě stačí jedna LEDka, která by vydržela na jedny baterky svítit opravdu dlouho. Vypnutí této jediné LEDky však znamená na chvíli rozsvítit žárovku, která má mnohem vyšší spotřebu energie. Bylo by mnohem lepší kdyby přepínač fungoval podobně jako na čelovce Petzl Tikka Plus, kde po jisté době svícení v jedné poloze znamená další stisknutí přepínače okamžité vypnutí světla. Naštěstí i na tento nedostatek jsem našel lék. Prostě jsem žárovku vyjmul z jejího místa a nosím ji uloženou volně za její parabolou kde je na ni akorát místo.

Používám kvalitní baterie (3 x AAA), které měním tak málo, že si už ani vždy nepamatuji, kdy jsem tam ty původní dával. Baterky jsou uloženy ve zvláštním pouzdře, které se zasouvá přímo do těla čelovky.

Na hlavě se čelovka nosí pohodlně, někdy na ni dokonce díky její minimální hmotnosti zapomínám. Možná jen to polohování by mohlo být jemnější, rozdíly mezi jednotlivými polohami jsou docela velké, a tak pro optimální polohu je potřeba měnit i umístění celé svítilny na čele.

I když jsem se s ní zrovna nepotápěl, tak uznávám, že vůči vodě opravdu odolná je. Nejednou jsem s ní zmoknul a vodu v ní nenašel. Všechna náchylná místa chrání gumové těsnění.

Ještě bych rád podotknul že jsem ji koupil v brněnském Sun Sportu, ale nikde jinde, a ani tam, už jsem ji od té doby neviděl. Každopádně, jestli někdo uvažujete o koupi nějaké čelovky s podobnými vlastnostmi, tak v případě, že se vám tuhle podaří někde objevit, vám můžu její pořízení jedině doporučit.

Autor tohoto příspěvku získal za předání své zkušenosti Lexikon přežití.

 
Související články
Čelovka Petzl Myo 5
Čelovka T4 Lucido
Tmou - tak trochu jiný outdoor
Test čelovek Silva Alpha a Petzl Accu Ultra
 
Přečteno 2721x
 
 
 
Komentáře
sssjack, Reagovat
CheMoulis, Reagovat
Re: CheQASA, Reagovat
Re: Re: CheDooby, Reagovat
Re: Re: Re: CheMiker, Reagovat
stejna celovka za jinou cenugoli, Reagovat
čelovka Revsport?rexa, Reagovat
Re: čelovka Revsport?zelezo, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: