Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Austrálie a Oceánie

Cestování po Západní Austrálii - proč ne?

Redakce, PR článek / 26.05.2008
Podívat se do Austrálie je snem mnoha lidí. Láká je exotická příroda, neobvyklá zvířata i odlišný život protinožců. V dnešní době již není cesta do Austrálie nic nedostupného. Ideální způsob, jak si užít toto dobrodružství a důkladně zemi poznat, je kombinace se studiem na některé z místních škol.
 
Australský kontinent je svou velikostí přirovnatelný Evropě. Na jeho zevrubné poznání je potřeba několik měsíců pobytu. Vzdálenosti jsou zde opravdu značné a velkých měst jen několik. S Austrálií máte jistě spojena města jako Sydney a Melbourne. Možná už méně vám říká Perth, který je hlavním městem Západní Austrálie, největšího australského státu. Proč se tedy nepodívat někam, kam ještě tolik Čechů nejezdí?

Perth – město plné možností

Perth úspěšně spojuje velkoměstský život s poklidnou atmosférou maloměsta. Skvělá kombinace, která příjemně překvapí každého návštěvníka. A nejen to. V počtu hodin slunečního svitu během celého roku se mu žádné jiné hlavní město Austrálie nevyrovná, což perfektně nahrává dlouhodobému pobytu. Využívá toho řada lidí z celého světa, kteří sem jezdí zdokonalit své znalosti (zejména jazykové a profesní) v místních renomovaných školách a univerzitách. Perth je moderní město, které bylo časopisem Economist zvoleno nejlepším městem světa co do životních podmínek. Vysoký životní standard se promítá také do kvality vzdělání.
Lektoři a učitelé na místních jazykových školách jsou velice vlídní a přátelští. Mnozí z nich mají s výukou velké zkušenosti díky cestování a práci po celém světě, proto jejich přístup bude zcela odlišný od toho, na který jste si „museli“ zvyknout na tuzemských školách. Dokonce i pro úplné nebo věčné začátečníky zde existují takřka neomezené možnosti. Většinu škol v Perthu sdružuje vládní asociace Perth Education City (www.pertheducationcity.com.au).
První kroky těch, kteří angličtinu moc neovládají, bývají obvykle nejsložitější, ale díky místní atmosféře a laskavému přístupu všech lidí kolem zaznamenáte obrovské skoky. A nejen to. Spolehněte se, že za několik týdnů si zde budete moci díky vašemu pokroku najít dokonce práci, kterou lehce spojíte s výukou ve škole. Pracovních míst, zejména pro studenty, je v Perthu dostatek. Pár dolarů navíc během cestování po Austrálii jistě oceníte. Získáte nové zkušenosti, poznáte nové přátele ze všech koutů světa a vaše komunikativní úroveň angličtiny půjde nahoru velice rychle.

Cestování – nezapomenutelné okamžiky na dosah ruky

Záleží jen na vás, zda si vypůjčíte klasické osobní auto a budete využívat pohostinnosti početných karavan parků, jež se nacházejí téměř všude, či dokonce campervan (větší auto s místem pro spaní a malou kuchyňkou), které vám dokonale zajistí pocit naprosté svobody a nespoutanosti.
Pokud jste trochu pohodlnější, není nic jednoduššího než se připojit k turistické výpravě a nechat se provést všemi nejkrásnějšími místy, poznat nové přátele a ochutnat chuť pravého australského barbie (BBQ).
Pláže, jedny z nejkrásnějších v Austrálii, jsou nedaleko centra Perthu. Sednete do klimatizovaného vlaku nebo autobusu a za několik minut jste tam. Obrovské možnosti sportovních aktivit nabízí každá místní cestovní kancelář, do které vkročíte. Doporučit můžeme například procházku pod Wave Rock či po plážích s hedvábným bílým pískem nedaleko Esperance, kde voda je blankytně modrá a čirá jako sklo.
Nebo byste se nechtěli vydat na sever od Perthu a navštívit The Pinnacles, prastarou poušť se skalnatými věžemi vystupujícími ze žlutého písku, kde soumrak vytváří neopakovatelné divadlo dlouhých stínů? Za shlédnutí stojí i monumentální skalní útvary, rokle a propasti kolem malého města, schovaného v mořské laguně a zvaného Kalbarri. Mnoho cestovatelů sem táhne i podívaná na delfíny. V Monkey Mia je mohou dokonce vlastnoručně krmit. Další lidi sem láká možnost proklouznout do tichého světa pod mořskou hladinou, potápět se mezi korály, obdivovat se kráse ryb různých velikostí, barev a druhů, a to včetně setkání se žraloky.
Milovníci vína by pak rozhodně měli ochutnat úrodu z vinohradů kolem Margaret River, které je zároveň centrem surfařů v Západní Austrálii.
A to nejsou zdaleka všechny zážitky, které místní přírodní parky a krajina nabízí. Zaujala vás možnost kombinace cestování s možností zlepšení svých jazykových znalostí či rozvoje profesní kvalifikace? Na co ještě čekáte, stačí jen málo. Najděte si na www.com-in.cz podrobné informace o možnostech studia i cestování a pak již můžete vyrazit na cestu. V Perthu se o vás dobře postarají.

Autor: Lukáš Tomis
Autor je absolventem FSV UK, Praha obor žurnalistika, v současné době studuje magisterské studium mezinárodních vztahů na univerzitě v Perthu, které mu zprostředkovala agentura COM-IN (www.com-in.cz).


 
Související články
Co na sebe do Austrálie
Podél pobřeží jihozápadní Austrálie
Australský Nullarbor plain
Autem australskou pouští
 
Přečteno 1561x
 
 
Hodnocení článku:
 
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: