Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > (Plocha) > Akce > Reportáže

Cestovatelský festival jak má být

Redakce, / 5.01.2008
Rajbas Outdoor Kotlík je festival cestovatelských outdoorovych filmů, diashow, workshopu, výstav fotografií, a spousty soutěží. Je pořádán sdružením horizont Blansko, za podpory dalších firem a institucí, jako jsou CK Rajbas, časopis Outdoor, WW8 expedition group, Město Blansko a další. Letos se konal v Blansku letos již podeváté, a to v termínu 23. - 25. listopadu 2007.
 
Já jsem se festivalu účastnil již podruhé, a to od sobotního poledne až do závěrečného nedělního konce. Mužů potvrdit, že i letos to bylo velmi vyčerpávající. Nabídka filmu a besed je opravdu pestrá a dozvíte se tolik zajímavých informací, že se nechce věřit, či někdo něco podobného může prožít.
Zaujali mě snímky jako "OMO 2007" - Poslední cesta do pravěku, který vypráví o pokusu sjezdu řeky Dinchtya, která je přítokem řeky Omo. Poté snímek "KEMBALI", který vyprávěl o 250-ti kilometrové cestě džunglí na Nové Guienii k hoře " Piramida Carstenszu ". Obě tyto expedice ale musely svou cestu z různých důvodů ukončit předčasně.
Z diashow potom stojí za zmínku vyprávění Honzy Říhy, který jako druhý nevidomý člověk vylezl na jeden z největších monolitů světa El Capitan, za pomoci Janka Bednaříka. Dále pak přednášky tří žen - Olgy Novákové, Soni Boštíkové a Diny Štěrbové, které zdolávají osmitisícovky v Himalájích bez kyslíku a ještě k tomu dělají různé dobročinné akce. Poslední fascinující vyprávění s diashow, které festival uzavřelo, bylo od Jana Kopky - Extrémní biker. Ten se zúčastnil a zároveň vyhrál závod napříč zimní zamrzlou Aljaškou.
Kdokoli cestuje a přitom natáčí, či fotí, má po přihlášení možnost své prezentace. Další soutěží pro účastníky "Cestou necestou", neboli  "Na fest". Jde o to, dostat se odkudkoli do Blanska k samotnému konání festivalu tím nejzajímavějším způsobem. Letos se účastnilo 5 týmů a projekty byly opravdu super. Tradiční soutěž je běh do vrchu s 5kilovou zátěží. Večery jsou obohacené koncerty a rockotekou. Atmosféra festivalu byla výborná a díky jeho  "nevelikosti", potkáváte osobně aktéry filmů a diashow, kterých se můžete zeptat na to, co vás zajímá. Ubytování je zajištěno v nedaleké tělocvičně za pouhých 40 Kč za noc. A vstupné 280 Kč na tři dny opravdu není moc, když si uvědomíte, co všechno můžete vidět a prožít. Proto neváhejte a přijeďte se přesvědčit příští rok. Jediné co by se dalo vytknout, je nedostatečné označení místa konání akce pro meziměstské. Na druhou stránku se musíte ptát lidí, kam máte jít a tím navazujete kontakt s místními.
 
Související články
Cestovatelská promítání pohledem z Brna
Rajbas Outdoor Kotlík 06
Kocourkov zvaný Holiday World
Související odkazy
web Horizontu
 
 
Přečteno 7555x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: