Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > novinky

GPSka v telefonu

Redakce, Tomáš Hervert / 25.10.1999
Patříte mezi technické hračičky, nebo nedáte bez telefonu ani ránu a GPS Vás neomylně navádí ve městech i po přírodě ? Jestli ano tak právě pro Vás je určena novinky firmy BENEFON.
 

Na veletrhu komunikační techniky v Ženevě představila Firma Benefon první mobilní telefon s vestavěným GPS přijímačem. Jedná se o telefon BENEFON ESC.

Toto zařízení je první svého typu ale, přesto překvapilo svojí funkčností která nebývá u takových to pokusů zcela obvyklá. Přestože se jedná o dvě zařízení v jednom jsou rozměry 129 x 44 x 23 mm a váha 150 gramů velice sympatické. Kromě telefonování umožnuje tato chytrá krabička zaznamenávání údajů do kalendáře, zadávání telefoních čísel do podrobného adresáře, připojovat se k internetu interním HW modem. Kostra telefonu je vyrobena z nerezové oceli a celkové provední počítá s ne příliš šetrným zachazením a naleznete na něm nápis "shock & water resistant".

GPS přijímač je dvanáctikanálový a lze připojit na externí anténu. Největší lahůdkou je však grafický displej na kterém se zobrazují jak standartní údaje na které jsme zvyklí ze standartních GPSek , ale také mapa tak jako u GPS GARMIN III. Tyto mapy jsou přiloženy na CD a dají se nahrávat do telefonu podle potřeby. Ke stáhnutí by měli být i na internetu a výrobce slibuje dostupnost topografických, námořních a city map evropy a okolí. Doufáme že kvalita mapy pro Českou republiku bude o něco lepší nž u Garmin III kde namísto Zlína naleznete Gotwaldov :-))) a podrobnostmi pravda příliš neoplývá.

Kromě standartních funkcí umožňuje Benefon ESC takové vychytávky jako měření vzdáleností na mapě, vyhledávaní Vašich přátel (pokud jsou vybaveni stejným přístojem jako Vy) a zobrazení jejich pozice na Vaší mapě. Pomocí SMS zpráv je můžete navigovat až k Vaší maličkosti. Poslední funkcí která je originální a může Vám zachránit třeba i život je EMERGENCY BUTTON. Stisknete-li toto tlačítko dojde k vysílání o pomoc s přesným udáním Vaší polohy. Tato funkce je velice zajímavá ale otázkou zůstává kvalita pokrytí signálem GSM takže chystáte-li se dostat do svízelné situace tak doporučuji vydat se za tímto účelem například do sousedního Německa nebo Rakouska neboť v našich horách je situace s pokrytím signálem poněkud problematická :-)))

 
Související články
Navigace na kole
 
Přečteno 1606x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: