Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Hodinky Suunto T3c

Radka Pěkná / 4.12.2011
Není to tak dávno kdy jsem se rozhodla konečně zapracovat na své kondici a posunout svou výkonnost dál. Abych si trénink ozvláštnila a zároveň získala přesné informace, rozhodla jsem se pořídit si nějaký sportester. Díky tomu, že kamarádi mají dobré zkušennosti s hodinky Suunto, rozdohla jsem se pro model Suunto T3c.
 

Proč Suunto


Ve výběru mi pomohl i fakt, že tento model se vyrábí i v celkem elegantním leskle černém provedení, který mi okamžitě padl do oka. Je pravda, že varianta se světlým displejem je možná z hlediska čitelnosti praktičtější, ale člověk si občas neporučí.

Vynecháme-li designovou stránku hodinek, dostaneme se k tomu hlavnímu. Co vlastně hodinky nabízejí.Jedná se o čistě sportovní model. Nemůžeme tedy očekávat barometr, bouřkový alarm ani GPS. Software naopak pracuje s tepovou frekvencí (po nasazení hrudního pásu, který je součástí balení), díky které vypočítává trénikový efekt. Pro co nejpřesnější výsledky je potřeba zadat svou odhadovanou tělesnou kondici, věk, výšku a váhu. Na základě těchto dat software vyhodnodí efektivitu cvičení (na stupnici od jedné do pěti) a při pravidelném tréniku postupně zvýší vaši kondici.

Tréninkový program


Výrobce rovněž nabízí volně stažitelný program pro Pc, ve kterém můžeme důkladně analyzovat jak se vyvíjí naše fyzička v průběhu cvičení a sledovat zda se zlepšujeme či v stagnujeme.

Musím přiznat že mě velice baví po cvičení zhodnotit svůj výkon a také mne potěší, když se má výkonnost posune zas o kus výš. To že cvičení s hodinkami má nějaký smysl jsem si uvědomila, když se má výkonnost posunula na stupeň tři. Najednou bylo pro další zvyšování výkonnosti potřeba cvičit mnohem víc. Pokud mi zpočátku stačilo pro dosažení maximálního efektu veslovat dvacet minut, po té co jsem se výkonnostně posunula na trojku, hodinky vyžadovali pro stejný efekt cca hodinu stejného cvičení.

Hodnocení


Hlavní nevýhodou těchto hodinek je nutnost dokoupit si tzv. PODY. Chcete-li s hodinkami jezdit na kole, můžete si dokoupit Bike nebo MTB pod, který z hodinek udělá relativně slušný tachometr. Chcete-li běhat, nabízí suunto food pod. atd... Nejvíce mě mrzí, že je nutné dokoupit Pc pod, přes který hodinky komunikují s počítačem. Nákup Pc podu a například MTB podu zdvonásobí cenu hodinek.
Další nevýhodou je tvrdost sklíčka hodinek, které se velice snadno poškrábe. Výrobce je očividně považuje za spotřební zboží, které si budou uživatelé kupovat opakovaně.

Přes těchto několik nepříjemností, jsem ráda že jsem si tyto hodinky pořídila.


Tento příspěvek je zařazen do rubriky Testovna. Těšíme se i na vaše zkušenosti. Více informací o možnosti přispět do Testovny čtěte zde.
 
 
 
Přečteno 17358x
 
 
 
Komentáře
GreatKelly, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: