Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Turecko na motorce

Krušná noc v altánku

Redakce, Milan Loucký / 20.07.2005
V 8 večer skončila bohoslužba. Chtěl jsem se při ní kouknout do mešity, ale nešlo to. Navštívili mě dva malí kluci , chtěli čórovat a lezli mi do báglu a do věcí na mašině. Pak vypadli pryč, ale za chvíli se jeden z nich vrátil i s otcem. Zvali mě k sobě domů a zároveň žebrali o jídlo.Už jsem měl ale všechno snězené a nemohl je pohostit - trapas! Potom otec něco opakoval stále dokola, zuby samá díra, uši jako rogala. Vykouřil mi několik cigaret, pak tam jen oba seděli a potichu na mě koukali Byl to dost skličující pocit.
 
Z ostatních vesnic se začalo znovu ozývat “Älláh äkbär“,  ušatec sebou trhl a  pomalu se o holi odbelhal se synem k minaretu. On byl totiž muezzin - ten, kdo zpěvem vyzývá muslimy k bohoslužbě, či motlitbě. Vůbec na to nevypadal.
Můj nynější příbytek v noci osvětluje žárovka. Při pozorném pohledu ze silnice si někdo může mě a mých věcí všimnout, a to se mi moc nehodí. Ale i tak je to vcelku luxusní azyl. Okolo lítá hodně netopýrů – to mě v tom dešti dost překvapuje. Myslel jsem, že jim budou kapky deště rušit jejich “radarový signál“. Je čas na kutě.   
Asi po hodině spánku mě probudili (ani nevím jak) fešáci v maskáčích a se samopaly. Něco na mě huhlali, já jsem nic nechápal a byl jsem jak zfetovanej  (to je po jedné hodině spánku každý, zvlášť  když noc předtím oka nezamhouřil). Jen velmi pomalu mi docházelo, kde jsem a co se děje kolem mě.  Matně jsem vnímal, že dva mají kalašnikovy, další dva americké M-16 a přijeli civilní dodávkou. Kdybych nebyl v té chvíli mentálně úplně mimo, strachy bych se nejspíš připosral. Když jsem trošku přišel k sobě, zkusil jsem cosi anglicky a německy. Vzali mi doklady a po chvíli žvatlání přivedli dalšího, který “umí dobře anglicky“. Neuměl. Dal dohromady jen pár slov. Konečně jsem našel ve spacáku brejle a rozkoukal se. Po delším neplodném rozhovoru z nich konečně vypadlo, že jsou to pomatenci z JANDARMA - slavné to Turecké armády. Nevím, co po mně chtěli, ale tímhle mě uklidnili. Všiml jsem si, že to, co jsem považoval za kalašnikovy, jsou československé samopaly vzor 58! Vysvětlil jsem, že jsem z té země, vrátili mi doklady a  následovala další snaha o debatu. Nakonec jeden z nich – ten co mluví anglicky - začal opakovat „daňjer, daňjer“. Nechápal jsem. Zkusil to jinak.  Ke slovům  „daňjer, daňjer“  si přiložil ruce k uším, vyvalil oči a začal kolem mě pomalu tancovat jak debil. Já zase nic. Tak teda někam zatelefonovali mobilem a poté tohle taneční číslo vylepšili novou říkankou „daňjer  bíír,  daňjer  bíír“. Že by mne chtěli pohostit pivečkem? Anglicky drmolím, že „dík, ale pivo si nedám, já chci spát…“.  Moji hrdinové se znovu radí a pak mi to ten spíkr slabikuje… A už mi to dochází. Daňjer bíír  je varování před medvědem –DANGER, BEAR! No super, tak jsme se domluvili.
Hoši potom ještě zkouší téma EURO ´04 (proč jsme Řeky ve fotbale neporazili?), a Amerika versus Irák, ale já pořád zívám a zavírám oči. Už jim asi došlo, že teď v noci moc nepokecáme a po hodině handrkování jedou mí chrabří ochránci konečně do prdele.
Takže se  vlastně nic nestalo. Jen jsem při dalším usínání ještě přemýšlel, jestli mě žebra bolí od tvrdé podlahy, nebo mě jeden z těch pošuků  nakopl, abych se probudil?
 
Předchozí díly
1. Na motorce na východ
2. Rumunskem na motorce
3. Bulharskem k Turecku
4. Přetržený řetěz v Turecku
5. Místo do Arménie do Kurdistánu
Následující díly
7. Horská vesnička Ispir
8. Pravé turecké nescafé v Yusufuli
9. Arménská vysočina a Kurdistán
10. Město Kars s výhledem na Ararat
11. Ararat z Igdiru na dohled
12. Lávou přehrazené jezero Van
13. Němečtí motorkáři a kurdští muzikanti
14. Arménský kostelík Kamrak Vank
15. Přes Eufrat tam a zpět
17. Řešení silniční nehody v Turecku
18. Na slepované motorce domů
19. Návštěva medvědího prasete
Související články
Bulharskem k Turecku
Přetržený řetěz v Turecku
Místo do Arménie do Kurdistánu
Horská vesnička Ispir
Pravé turecké nescafé v Yusufuli
Arménská vysočina a Kurdistán
 
Přečteno 4260x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: