Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody




Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Práce v zahraničí > zkušenosti

Letní pracovní tábory v USA

Petra Štěpánová / 3.04.2006
Během studentských let jsem se zúčastnila letních táborů v USA celkem čtyřikrát. Mé zkušenosti a informace sice nejsou úplně aktuální, ale i zpětný pohled na léta strávená pracovně v USA někomu třeba pomohou při rozhodování, zda do toho jít či ne.
 

Finance

Při první cestě v roce 1999 pro mě byla rozhodující cena. Za všechny poplatky, víza, letenku a  pojištění jsem dala cca 14.000 Kč! Program Work and Travel jsem si nemohla dovolit, čtyřicet tisíc korun na účtu jsem jako studentka neměla. Navíc mi pracovní místo zařídila agentura už před odletem, takže jsem se nemusela o nic starat, jela jsem „na jistotu". Ubytování a jídlo bylo v táboře zdarma, tedy žádné další výdaje. V roce 1999 jsem si brala kapesné 100 USD.
Ještě dnes se tento program dá pořídit do cca 20 000 Kč. Služebně se do USA občas dostanu i nyní, ale dvacet tisíc mě stojí jen samotná letenka, ne tří až pětiměsíční pobyt v USA. Milionář se z vás v táboře přes léto nestane, ale pro mě to byly čtvery nádherně strávené prázdniny. USA mám procestované křížem krážem, a to už mi nikdo nevezme.

Volný čas

Pro zaměstnance tábora byla ve volném čase k dispozici speciální chatka s billiardem, knihovnou a filmovými kanály. Ani o telefonní budky bitka nebyla, neboť byl umožněn po večerech i přístup na internet a emaily. Ve volné dny byly k dispozici až 4 "vany", tj. menší dodávky pro cca 14 lidí, které nás vozili do okolí dle libosti; vany nás vozili i na večery do města, ať už do kina, na nákup či do hospody (samozřejmě ale nepřipadalo v úvahu vrátit se "napitý jak houba") - bylo to vše o důvěře. Kuřáci měli dokonce svá vymezená místa (mimo dohled dětí samozřejmě), kde si mohli zakouřit. Takže až takové vězení to fakt nebylo. Zcela jistě záleží na táboře, do kterého se dostanete, ale ne všude je to "za trest". Při odjezdu jsme si mohli vybrat, zda chceme zavést jen do blízké vesnice (asi 12 km), do NYC nebo Philadelphie.

Po práci legraci

Vydělané peníze jsem vždy investovala do následného cestování a jako "základ" pro opětovný návrat další léto. Na půjčení auta výdělek nestačil, ale dvakrát jsme si s dalšími lidmi auto dokonce koupili. Poprvé to byla dodávka GMC, o dva roky později sedmimístný Chrysler Voyager. Chrysler byl za 500 dolarů, pojistil se na Američana (mají pojistky levnější než cizinci) a pak už se platil jen benzín. Prostě všechno jde, i když se občas může zdát, že ne. Hodně zdaru všem, co se na takovou práci do zahraničí teprve chystají! Neváhala bych ani chvilku, studentská léta utíkají až závratně rychle.

 
Související články
Programy Work and Travel
Job fair nebyl fér
WAT - What A Trouble?
Plavčíkem v USA
Na kole za staletými kaktusy Saguaro
Zprostředkování a podmínky práce v USA
 
Přečteno 3958x
 
 
 
Komentáře
wau!Eliška Klučková, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: