Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Rady na cesty > nedej se

Levně na Machu Picchu – pěšky po kolejích

Redakce, / 4.01.2006
Cestovali jsme po Jižní Americe tři měsíce, na každý den jsme měli připraveno 20 $. V pohodě jsme s títo denním rozpočtem vystačili až do doby, kdy jsme dorazili do města Cusco v Peru, výchozího místa na Machu Picchu. Od začátku jsme věděli, že chceme jít po stezce „Inca Trail“, ale ceny agentur od 180 do 300 $ za 4 dny túry byly dost přehnané.
 
V informačním centru jsme byli tak neodbytní, že z pracovníka kromě drahé Inca Trail nebo cesty vlakem vcelku za 100 $ nakonec vypadla ještě jedna varianta – šlapat k cíli po kolejích. Hned jsme se toho nápadu chytli, nakoupili potraviny a na další den jsme se autobusem (1,5 $) nechali odvézt do vesnice „Ollantaytambo“, která leží 65 km od Cusco. Odtud už jsme se vydali pěšky po kolejích. Zpočátku se šlapalo dobře. Na 70. kilometru jsme popojeli asi 5 km stopem po silnici, která křižovala železnici a vedla až k 82. kilometru tratě, odkud už jede opravdu jenom vlak. Teprve na tomto místě jsme se z cedule dozvěděli, že chůze po trati je zakázána a na vlastní nebezpečí. Neodradilo nás to. Podél kolejí tekla rozbouřená řeka a byly vidět krásné vrcholky okolních hor s ledovcem. Celá trať vede mírně z kopce, ale s báglama na zádech a stále jen po kolejích to byla cesta dost vyčerpávající. První den jsme se dostali ke 85. kilometru, kde se najednou po straně objevily pozůstatky staveb Inků, jakoby pro nás připravené na přenocování.
Třetí den ráno jsme se nechali vyvézt z vesnice autobusem k Machu Picchu. Díky ISIC kartě jsme u vstupu zaplatili pouze 12,50 $ a až do večera jsme mohli obdivovat krásy tohoto místa. Zpět dolů do vesnice jsme seběhli pěšky (1/2 hodiny) a tím ušetřili dalších 6 $. Jít nazpět do Cusco tou samou trasou už se nám ale nechtělo. Již dříve jsem získal informaci, že existuje druhá cesta, která vede z opačné strany a která je turistům zatím neznámá. Pamatoval jsem si jen jména vesnic, kterými by jsme měli projít. Zašli jsme tedy opět do infocentra zjistit, zda taková cesta skutečně existuje. Nechtěli nám to potvrdit a stále nám vnucovali vlak, ale naše vytrvalost vyhrála a vše potřebné jsme se nakonec dozvěděli. Znamenalo to dojít na 120. kilometr kolejí, které zde u vodní elektrárny končí a kde začíná prašná cesta. Pěšky jsme dále šlapali do 12 km vzdálené vesnice Santa Teresa. Odtud už mělo jezdit do 32 km vzdálené Santa Maria tzv. „Collectivo“. Toto auto jezdí jen jedenkrát denně a protože jsme jeho odjezd nestihli, pokračovali jsme zase po svých. Pak jsme si stopli jeep, který fungoval jako pojízdná prodejna potravin a zároveň sloužil k přepravě lidí. V Santa Maria jsme nakonec stihli autobus, který odjíždí jenom večer a za 4 $ se dostali ráno o páté do Cusca..
Podtrženo sečteno nás tento výlet vyšel asi na 40 $ na osobu se vším všudy. I se zážitky, které žádná agentura neposkytne.
 
Související články
Nejlevnější možná cesta na Machu Picchu
Městská a příměstská doprava v Peru
Dálkové spoje v Peru
Náklady na cestu po Peru
Choquequirao – levná alternativa Machu Picchu
 
Přečteno 3894x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: