Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > ČR > Praha

Modřanský Outdoor Cup

Redakce, / 11.07.2008
Ve středu 21. května 2008 počasí zrovna nelákalo k procházkám po lese či v parku – teplota 14°C a obloha zatažená nízkou oblačností slibující vydatnou dešťovou sprchu. Přesto bylo v modřanském lese u zastávky Na Beránku a v okolí Cholupického potoka poměrně rušno. Probíhal tu totiž závod v přírodním víceboji jednotlivců Outdoor Cup. Na jeho start se postavilo 31 závodníků a závodnic.
 

Na všechny bez rozdílu čekal orientační běh formou scorelaufu, tj. s volným pořadím kontrol. Na některých kontrolních stanovištích pak bylo možné plnit bonusové survivalové úkoly. Patřilo mezi ně zdolání vysokého lanového přemostění, střelba z air-softové pistole, ručkování po laně na vzdálenost, překonání nízké lanové překážky, vynášení vody do strmého svahu a zkouška síly - shyby. Na tohle všechno měl každý ze závodníků v hlavní kategorii 75 minut, v kategorii „open“ pak 60 minut. Vedle dobré orientace v terénu, vytrvalosti, síly a obratnosti bylo tedy klíčové dobře odhadnout své schopnosti. Překročení časového limitu bylo totiž přísně penalizováno.

A jak to všechno dopadlo? Kategorii open vyhráli Ondřej Pospíšil a Lucie Červená. V hlavní kategorie zvítězil mezi muži zkušený survivalista Pavel Toušek z VŠTJ Ekonom Praha. O úspěch ho nepřipravil ani zdravotní handicap, se kterým startoval. S minimální pomocí zraněné ruky, kterou měl v dlaze, dokázal např. udělat pět shybů. Mezi ženami jasně dominovala Simona Karochová, mj. mistryně světa v orientačním běhu s migrujícími kontrolami z roku 2006. Tato naše úspěšná juniorská reprezentantka z oddílu Kotlářka Praha jako jediná oběhla všechny kontroly a navíc se jí dařilo i v survivalových úkolech. Do cíle doběhla s pětiminutovou rezervou a svým bodovým ziskem předčila i všechny muže.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách závodu www.altetivakci.cz/outdoorcup. Pokud vás přírodní víceboj zaujal, další veřejný závod podobného charakteru se bude konat 1.října v Komořanech. Tentokrát půjde o závod dvoučlenných hlídek.

 
Související odkazy
Výsledky závodu
 
Přečteno 672x
 
 
Hodnocení článku:
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: