Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > On-line cesty > seriály > Turecko na motorce

Na slepované motorce domů

Milan Loucký / 4.10.2005
Ráno jsem elektriku znovu zapojil a vyrazil dál na západ. Motorka celý den protestovala, pořád jsem dotahoval výfuk, nebo se hrabal v elektrice. Samozřejmě se taky naplnilo přísloví, že na posranýho i hajzl spadne - 50 km před Istanbulem jsem chtěl zařadit čtyřku, ale nemohl nahmatat řadící páku. Koukl jsem pod sebe a chvíli trvalo, než mi docvaklo, že tam není –já ji ztratil!!!
 
Chtěl jsem se pomalu otočit, ale motor chcípl. Pěšky jsem se vracel podél krajnice a hlasitě kurvapičoval  tak, že se ještě teď stydím. Po 50 minutách rychlé chůze jsem řadící páku konečně našel na druhé straně silnice a krásně slisovanou, protože už ji stihlo přejet pár přetížených tiráků. Cestou zpět k mašině jsem našel celý zadní světlo z nabouranýho kamiónu a kus z něj použil na mým zadním blatníku.
V Istanbulu mě zastihl prudký déšť a zase jsem hodil i s eMZetou držku na mokré křižovatce. Další bouřka přišla 100 km za Istanbulem (tzn. západně od něj) a já musel zastavit. Na parkingu jsem dořešil přední, furt ještě rozbitý světlo. Vyklepal jsem a vytvaroval to, co z něj zbylo a místo skla tam zasadil  plastovou placku, vyřízlou z PET láhve. 
Večer ležím ve stejném lesíku jako první noc v Turecku. Motorka je schopná jízdy. Přední i zadní světla, kromě brzdy, svítí. Přední brzda pracuje tak na 60 %, rozervanou nádrž na brzdovou kapalinu jsem zpevnil malou lahví z pevného plastu. Klec i s kanystrem jsem vyhodil, byla úplně zrušená. Dál mám pokřivená řídítka, chybí mi rychloměr a kšilt, který chránil mou levou ruku, plynovou rukojeť a přední brzdu. Zadní pneu je úplně sjetá a zadní tlumiče jsou už  taky dost unavené. Helma mi slouží dál, ale je urvaný plexisklo, na bundě mám roztrhlý rukáv. Zítra mi končí turecké vízum, takže musím dojet na bulharskou čáru. Mám bobky z celníků, ale tady to snad bude pohoda – větší problémy čekám až na maďarské hranici - mašina je na tom fakt bídně. Taky peněz je málo. Potká-li mě ještě nějaká nehoda, nebudu mít na žádný náhradní díly.
Za poslední turecké liry jsem koupil  benzín a trochu jídla. Po jídle odpočívám. Znovu se ozývají muezzíni, okolo šustí pískomilové, kousek nad stromky prolítla tiše sova.
Další den jsem v klidu projel přes turecko-bulharskou hranici a jel do Burgasu kratší cestou,  o které jsem před tím kvůli staré mapě nevěděl. V Burgasu  odpočívám v parku s kávou z automatu. Bulharky jsou fakt hezký holky, teď jsem se dva týdny koukal na samý zahalený muslimky, tak je pauza v parku vítanou změnou pro mé smysly. Dvě děvčata se slabostí pro motorkáře si chtěla ke mně i přisednout, ale jedna si včas všimla mých cigaret Türkü. Po zjištění, že jsem Turek, šli samozřejmě do háje - jižní sousedi jsou jim pod úroveň. Škoda.
Jedu dál a přespávám na skvělým plácku, který je obklopený dozrávajícími vinohrady. Co přikusuju k večeři netřeba upřesňovat.
 
Předchozí díly
1. Na motorce na východ
2. Rumunskem na motorce
3. Bulharskem k Turecku
4. Přetržený řetěz v Turecku
5. Místo do Arménie do Kurdistánu
6. Krušná noc v altánku
7. Horská vesnička Ispir
8. Pravé turecké nescafé v Yusufuli
9. Arménská vysočina a Kurdistán
10. Město Kars s výhledem na Ararat
11. Ararat z Igdiru na dohled
12. Lávou přehrazené jezero Van
13. Němečtí motorkáři a kurdští muzikanti
14. Arménský kostelík Kamrak Vank
15. Přes Eufrat tam a zpět
17. Řešení silniční nehody v Turecku
Následující díly
19. Návštěva medvědího prasete
 
 
Přečteno 1029x
 
 
 
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: