Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Jarní kolo Testovny

Redakce / 2.02.2009, Aktualizováno
Každý z nás už si jistě prostál pod stromem pár desítek minut, než přešel ten nejhorší slejvák. A kdo si nezkusil zběsilé kličkování a máchání rukama s cílem utéci před mrakem pištících komárů a přitom nafackovat co nejvíce jeho členům? No a nepatříte zrovna vy mezi ty chytrolíny, kteří se snaží vybít komáry ze stanu sprejovým repelentem a potom reklamujete repelentem zničený zátěr tropika? Déšť, silný vítr, komáři, mušky.. Tak tomuhle se na cestách prostě nevyhneme. Nikoho nečekají ve světě jen příjemné věci. Jenže proti některým nepříjemnostem se můžeme chránit.
 

Pošlete nám do 15. dubna 2009 na redakční email své zkušenosti s tím, jak jste se improvizovaně chránili či preventivně chráníte, ať už úspěšně či neúspěšně, proti hmyzu, dešti či větru. Popište nám, jak vás zradil stan, jak si komáři z vaší moskytiéry udělali prolézačku a pončem jste maximálně vystrašili zajíce v lese.

Nejlepší 3 příspěvky odměníme cenami značky NIKWAX – repelenty, impregnacemi a čistícími prostředky na outdoorové vybavení. Samozřejmě odměníme zajímavé příspěvky i na jiné téma, týkající se osobních zkušeností s outdoorovým vybavením. Logo Nikwax triangle

Ceny jarního kola Testovny - přípravky NIKWAX

Nick Brown za mlada putoval každý rok po Skotsku a byl velmi nespokojený s tehdy dostupnými impregnačními prostředky. Proto vynalezl svůj vlastní výrobek, který zajistil jeho botám nepromokavost a potřebnou péči. Nickův vosk (odtud název Nikwax) na koženou obuv byl začátkem jedné velmi úspěšné historie. Poslední novinkou jsou vedle řad čistíčích a impregnačních přípravků repelenty vhodné na vybavení i lidskou kůži pod názvem Nikwax SkiToStop. Více info na www.nikwax.cz.

Proč vznikla TESTOVNA?

Pořád a neustále si píšete o testy outdoorového vybavení. Jenže víkendové nebo týdenní testy mají k testování hodně daleko. Testovna je tedy založena na dlouhodobých zkušenostech čtenářů Kalimery, kteří vybavení do přírody na svých cestách používají. Ve svých článcích konkrétní model nejen popisují, ale upozorňují na jeho výhody či slabé stránky, doporučují drobná vylepšení a radí, jak opravit možná poškození. Za víkend se daná věc spíše popíše než aby se skutečně přišlo na to, jak dlouho vydrží vašie drolit podrážka? Jen se podívejte na své vybavení – 3 roky starý batoh, možná před rokem zakoupený stan, bavlněné triko jste už vyměnili za funkční prádlo, anebo právě naopak… Právě vy testujete vybavení na vlastní kůži, jste nejlepší kritici, jaké si Kalimera a její čtenáři mohou přát. Pokud si zde navzájem budete předávat zkušenosti, vznikne skutečná testovna.

PRAVIDLA:

- Vaši zkušenost popište tak, aby ostatním něco přinesla. Zamyslete se, co by vám při koupi věci pomohlo, co by vás odstrašilo nebo naopak motivovalo k nákupu určitého modelu.
- Příspěvek by měl mít minimálně 2000 a maximálně 8000 znaků včetně přesného názvu, přibližné ceny a data nákupu popisované věci.
- Článek se týká autorových osobních zkušeností s outdoorovým vybavením. Autor bude podepsán svým celým jménem.
- Článek musí být doplněn fotografií popisované věci (pokud si troufnete, výjimečně ji můžete i nakreslit:-)
- Styl článku nechávám zcela na ruce autorově – může se jednat o jednu konkrétní zkušenost na určitém místě, nebo popis funkčnosti a chyb vybrané věci z hlediska dlouhodobého. Vtipně, kriticky, s návrhem řešení, je to na vás.
- Příspěvky budeme postupně zveřejňovat v nově vzniklé rubrice Testovna.

Redakce si vyhrazuje právo došlé články zveřejnit ve svých periodikách a v případě kvalitativní vyrovnanosti příspěvků majitele cen vylosovat.

V PŘÍPADĚ NEJASNOSTÍ A NESROVNALOSTÍ SE OZVĚTE!

 
Související články
Závětří a podstavec, aneb dobře zkroucený drát!
Letní kolo Testovny
Výsledky zimního kola Testovny
 
Přečteno 2902x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: