Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Sandále "nižší střední třídy"

Alena Štembergová / 10.05.2006
Snad už k nám definitivně dorazilo jaro, a tedy i vhodný čas k nákupu nových trekových sandálů, pokud ty staré nepřežily náročnou sezonu. Chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti se dvěma značkami levnějších trekových sandálů (cca 800 Kč) z Hudy sportu. Loni na jaře byly oba modely ještě v Praze v prodeji, letos jsem to nezjišťovala.
 

V roce 2001 jsem se rozhodla vyměnit sešlapané ortopedické sandále za něco praktičtějšího na túry i do města. Od nových sandálů jsem očekávala pohodlné nošení, odolnost vůči vodě a cenu přijatelnou pro studentskou kapsu.

Model Stone od firmy Pointed (modré) více než splnil má očekávání. Do loňska jsem v těchto sandálech brodila větší než malé množství potoků, ve Francii zvládly dokonce skvěle suplovat pohory v kaňonu Verdon a pohoří Vercors.
Ani po čtyřech letech používání nepraskla podrážka ani řemínky, ale jen se sešlapala podrážka, takže boty už nebyly moc pohodlné. Dala jsem je kamarádce jako boty do moře proti ježovkám, prý slouží výborně i při tomto netradičním použití. Maminka si koupila tentýž model, vzhledem k šetrnějšímu užívání jí slouží dodnes.
Za nevýhodu tohoto modelu považuji nenastavitelnou patu a celkové uzpůsobení spíše pro širší nohu, což není můj případ. Gumová podrážka se také snadno zpotí a po několikadenním nošení na akcích s nedostatečnými možnostmi hygieny nevoní zrovna vábně.

Loni jsem zvažovala, jestli si nemám znovu koupit již vyzkoušený model. Nakonec jsem se rozhodla pro model Lizzard značky Bufo (červeno žluté), především díky nastavitelné patě a kůží pokryté podrážce, která by měla eliminovat pocení. Prvních pár dní jsem si za tento výběr nadávala, protože hrubá kůže dost dřela do chodidel. Po krátké době se boty naštěstí "rozchodily" a během léta prokázaly dobré služby. Brodění potoků jim kupodivu nijak zvlášť nevadí, podrážka zapáchá i klouže po zpocení podstatně méně.
Za jedinou nevýhodu považuji lehké tlačení do kotníku při špatném našlápnutí v náročnějším terénu, jako nouzová náhrada pohor jsou tedy méně vhodné, než předchozí model.

Pro používání za standardních podmínek bych tedy doporučila spíše sandále firmy Bufo, i když oba porovnávané výrobky mají skvělý poměr cena - výkon. Konkrétní výběr může být ovlivněn také šířkou a mírou pocení nohy uživatele.

Po zkušenostech s výše uvedenými levnějšími sandály bych doporučila každému držet se při investicích do sandálů spíše při zemi. Nemyslím si, že by se vyplatilo investovat do sandálů výrazně více peněz než cca 1 000 Kč. Kamarádi, kteří si koupili výrazně dražší boty, většinou nedosáhli vyšší životnosti ani komfortu.

Tento příspěvek hraje o ceny firmy ACRON dalšího. kola soutěže TESTOVNY         

 
Související články
Bufo Xapatan vs. Lizard Rocky Aqua
Boty na léto
Ponožky na nožky
 
Přečteno 6399x
 
 
 
Komentáře
Sandály HikoMartin, Reagovat
Reklamace sandálů bufofranta, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: