Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > testovna

Skládací kamínka

Jaroslav Kurzveil / 24.01.2006
Moje kamínka jsou tak vlastně jakýmsi hybridem mezi produkty Condora a Sorokina, přičemž jsem zkombinoval pouze přednosti obou, a nedostatky potlačil. Kamna nepotřebují žádné dmychadlo, váží 370g a po rozebrání se celá vejdou do malého litrového kastrůlku ve kterém vařím. Většina dílů je vyrobená z nepotřebného odpadu, tudíž materiálové náklady nepřesáhly symbolických 20 Kč. K výrobě kamen postačí běžné vybavení domácí dílny: svěrák, pilka, vrtačka, nůžky na plech, závitník, pilník, šroubovák, a samozřejmě šikovné ruce.
 

Do výroby vlastních kámen jsem se pustil proto, že jsem na našem outdoorovém trhu nenašel nic, co by splňovalo všechny moje představy:
1) Nulové náklady na provoz; tzn. něco na spalování přírodního paliva, nejlépe tedy kamna na dříví.
2) 100% spolehlivost; kamna nesměly obsahovat jedinou součástku, která by se mohla opotřebit nebo porouchat.
3) Skladnost; kamna se musely dát snadno a rychle sestavit a rozebrat, a to bez použití jakýchkoliv nástrojů.

Při výrobě mě inspirovaly především tyto 2 zdroje:
1) Přenosná kamna bulharského cestovatele Sorokina - Viz časopis Cykloturistika 6/1996. Spolehlivá, nulové náklady na provoz, ale velká a neskladná; zabraly mu celou 1 přední brašnu na kole, a byla i poměrně těžká, vážila celé 2kg.
2) Dřívkovařič od firmy Condor - malý, skladný a lehký, ale pro svou funkci vyžadující elektrické dmychadlo
(možný zdroj poruch), napájené 1,5V baterií nebo akumulátorem (nevydrží věčně a není zadarmo). Také jsem měl dojem, že by vzhledem k nepříliš uzavřenému topeništi mohly být problémy s vařením za větru, nehledě k možnému nebezpečí zapálení lesa od odletujících oharků.

Kamna se skládají z několika hlavních částí:
1) Topeniště
Základem je starý hliníkový hrnec, do kterého jsem po obvodu ve spodní části navrtal 2 řady malých děr pro nasávání vzduchu. Doprostřed stěny jsem pak ještě vyříznul 1 větší otvor pro přikládání paliva, který jsem navíc opatřil dvířky - uchycení pomocí malého pantu. Otvíráním či přivíráním dvířek lze snadno regulovat hlavní přívod vzduchu a tím i tepelný výkon kamen. Rozměry hrnce (průměr 12 cm, výška 10 cm) nejsou nijak závažné, důležité je akorát to, aby se celé topeniště vešlo do nádoby ve které vaříme, a nezabíralo tak zbytečně místo v batohu nebo v brašně u kola.
2) Chladicí podstavec
Tvoří ho 2 víčka od primalexů a kousek slabého stočeného hliníkového plechu, získaný jako odpad z plechové střechy. K jednomu víčku jsem pak ještě 4 šroubky přichytil 2 malé ocelové plíšky se závitem - to aby se dalo dát topeniště s podstavcem snadno sešroubovat. Díky podstavci je možné v kamnech zatápět nejen venku, ale za nepříznivého počasí např. i na dřevěných stolech v různých přístřešcích. Navíc pokud je dříví navlhlé, je vyhřátý prostor podstavce ideální místo pro jeho předsušení.
3) Trojice plotýnek
Vyrobeny ze zbytku železného plechu, a to pouze nastřiháním a zohýbáním. Plotýnky se volně nasazují na horní okraj topeniště. 13 mm široká mezera mezi tímto okrajem a dnem kastrůlku s jídlem je plně postačující k zajištění nezbytného komínového tahu kamen. Navíc tato komínová štěrbina slouží i jako další prostor, kudy lze přikládat menší kousky paliva - slabší dřívka a větvičky.
4) Grilovací mřížka
Skvěle posloužila ochranná mřížka reproduktorů z vyřazeného rádia. Mřížka se volně pokládá na trojici plotýnek a slouží nejen k rozpékaní např. starého pečiva, ale i jako plotýnka pro ohřev nádob o menším průměru dna.
5) Spojovací díly
2 dlouhé šrouby se speciálně upravenými hlavami pro snadné sestavení a rozebrání bez použití jakýchkoliv nástrojů. Šrouby jsou vyrobeny že závitové týče, jejich hlavy pak z krátkých distančních sloupku, doplněných podložkami. Distanční sloupek i podložka jsou se závitovou tyčí spojeny v jeden nerozebíratelný celek.

Sestavení kamen, které zabere jen několik sekund, spočívá v protažení šroubů skrze dno topeniště, horní víko podstavce, a jejich přichycením k plíškům ve spodním víku podstavce. Mezi víčka se ještě předtím vloží stočený hliníkový plech. Díky tvarovému profilu okrajů víček je topeniště bezpečně spojeno s podstavcem.

Když jsem před lety na svých cestách začínal vařit, bylo to na otevřeném ohni. Později jsem zkombinoval vaření na ohni s vařením na tekutém lihu - to když se na ohni vařit nedalo (např. kvůli dešti) nebo to bylo příliš nebezpečné (hrozba vysokých pokut za rozdělávání otevřeného ohně, nebezpečí podpálení lesa,...). Častější vaření na ohni mi ale chybělo, takže co jsem si postavil kamna, vařím výhradně na nich, líh dnes používám už jen zcela výjimečně - viz foto lihovaru zavěšeného v topeništi.

Protože je ohniště v topeništi prakticky zcela uzavřeno, nevadí kamnům ani silnější vítr. A jelikož je topeniště vyrobeno že starého hrnce s uchama, lze s kamny i během vaření snadno manipulovat - např. pokud vaříme venku a začne pršet, což nevadí kamnům ale nám, lze je snadno přenést třeba vedle do přístřešku, samozřejmě v pracovních rukavicích (palec a ukazovák mám zevnitř zesílený trojitou vrstvou manšestru, takže to opravdu nepálí). Díky tomu, že je topeniště s podstavcem sešroubováno, jsou kamna i velmi stabilní, ještě se mi nepodařilo je převrhnout. Když máme dovaříno, stačí vysypat popel se žhavými uhlíky a kamna jsou během 6-7 minut opět chladná. Jedinou pohyblivou součástí kámen je ocelový pant dvířek, což je také jediná sousastka, která čas od času potřebuje malou údržbu. Když se vlivem vlhká začne zadírat, stačí kapka oleje a můžeme vesele vařit dál. 

Výhody a nevýhody

Takle kamínka ale asi příliš nepotěší toho, komu vadí očouzený kastrůlek nebo ešus. Už po prvním vaření se nám totiž naše nádobí začne krásně obalovat a brzy bude mít i svou nezaměnitelnou ohnivou vůni. Byl by ale hřích to zvenku čistit! Komu to vadí, ten ať raději zůstane u tradičního vařiče. Jediné v čem kamna opravdu poněkud pokulhávají za tradičními kempingovymi vařiči, je poněkud delší doba přípravy jídla. Nalámání dřeva a jeho rozhoření přeci jen trvá o něco déle než pouhé zapálení hořáku. A když je k tomu ještě dříví navlhlé, bude i samotné vaření trošku pomalejší. Já však na cestách nikam nespěchám, takže tohle mi skutečně nevadí. A není nic jednoduššího než si malou zásobu suchého dříví vozit s sebou, pak máme jistotu, že uvaříme i za deště. S těmito kamny také nemůžeme kvůli kouři vařit v uzavřených místnostech nebo ve stanu. To všechno jsou však nepodstatné a nedůležité maličkosti. Kamna mají jiné přednosti. Neomezená dostupnost paliva, nulové náklady na provoz a 100% spolehlivost - v tom je jejich síla. Kamna ale nemusí sloužit jen k vaření. Jsou to kamna, takže budou skvěle fungovat i jako zdroj tepla. Nehledě k tomu že i v té nejodlehlejší pustině nic nenavodí pocit domova tak jako pohled na praskající dříví v opravdových kamnech. 

Závěr

Kamna používám už téměř 3 roky. Na jaře 2003 jsem postavil základ - topeniště se sacími dírami a s přikládacím otvorem, ale ještě bez dvířek. Fungovalo to skvěle, ale chyběla regulace - když se oheň fest rozhořel, nebylo snadné ho utlumit. Taky se s tím dalo vařit jen venku - tehdy jsem ještě neměl podstavec. Na základě těchto zkušenosti jsem o rok později kamna dobudoval do současného stavu, a během 6měsíčního cyklovandru po Evropě je důkladně otestoval. Loni mi pak bez jediné úpravy nebo
opravy spolehlivě sloužila další 4 měsíce na cestách.

Tento příspěvek je zařazen do dalšího. kola soutěže TESTOVNY o ceny firmy ACRON.        

 
Související články
Plnění plynových kartuší
Lihový vařič vyrobený z plechovky
Lihový vařič v zimě
Zimní vaření - jak na to a s čím?
 
Přečteno 43041x
 
 
 
Komentáře
https://www.yeezy350s.us.com/yeezy, Reagovat
https://www.yeezy350s.us.com/yeezy, Reagovat
Nike Kyrie 3Maria, Reagovat
Oakley SiLisa, Reagovat
Kyrie Basketball ShoesAnthony, Reagovat
Asics Outlet StoreAnthony, Reagovat
SkechersKatina, Reagovat
Adidas SneakersGeorgette, Reagovat
Coach Outlet StoreAnthony, Reagovat
Salvatore FerragamoNicholas, Reagovat
Pandora Jewelry 70% off ClearanceParker, Reagovat
OakleyWilliam, Reagovat
Pandora Necklace WomenNicholas, Reagovat
Ray Ban EyeglassesWilliam, Reagovat
Yeezy boost 350 v2Sarah, Reagovat
Louboutin OutletJoseph, Reagovat
Pandora Jewelry CanadaWebb, Reagovat
Ray Ban Wayfarer SunglassesKatina, Reagovat
Jordan RetroParker, Reagovat
Kyrie 4Webb, Reagovat
Pandora JewelryBynoe, Reagovat
Pandora JewelryKim, Reagovat
Air Max 270 MenCatalina, Reagovat
Moncler UKWilliam, Reagovat
YeezyLisa, Reagovat
Air Max 90Tim, Reagovat
Longchamp HandbagsBynoe, Reagovat
Lebrons shoesJanes, Reagovat
Adidas YeezyBynoe, Reagovat
NBA Shop OnlineWalker, Reagovat
NHL Jerseys CheapParker, Reagovat
Ralph Lauren OutletSantos, Reagovat
Jerseys WholesalePhyllis, Reagovat
MonclerDarleen, Reagovat
Adidas SuperstarAnthony, Reagovat
Jordan 11 For SaleSarah, Reagovat
Lebron James ShoesBynoe, Reagovat
Ultra BoostDarleen, Reagovat
Pandora BraceletSarah, Reagovat
Asics SneakersNicholas, Reagovat
Best NFL JerseysPhyllis, Reagovat
Louboutin HeelsCody, Reagovat
ECCO Shoes For WomenBarbara, Reagovat
Ferragamo OutletNicholas, Reagovat
Nike Outlet StoreRodolfo, Reagovat
Huaraches NikeWalker, Reagovat
Goyard Handbags Cody, Reagovat
Football JerseysAnthony, Reagovat
Fenty Puma by RihannaWilliam, Reagovat
Red Bottom ShoesSantos, Reagovat
Skechers WomenRodolfo, Reagovat
Birkenstock Outlet OnlineKatherine, Reagovat
MLB Baseball JerseysPhyllis, Reagovat
Pandora CharmsSarah, Reagovat
Oakley Sunglasses WholesaleLisa, Reagovat
Pandora Bracelets CharmsGeorgette, Reagovat
Jerseys CheapestMaria, Reagovat
Christian Louboutin HeelsAnthony, Reagovat
YEEZYYEEZY, Reagovat
OUTLETJordan Outlet, Reagovat
Adidas ShoesNicholas, Reagovat
Puma Outlet StoreAnthony, Reagovat
Pandora Necklaces For WomenRobert, Reagovat
Christian Louboutin OutletDarleen, Reagovat
Pandora Charms OutletJoseph, Reagovat
Valentino OutletLisa, Reagovat
yeezy slidesyeezy slides, Reagovat
Ray Ban Sunglasses SaleRodolfo, Reagovat
Jordan 11 Space JamTim, Reagovat
Adidas ShoesDarleen, Reagovat
Kyrie 3 ShoesJanes, Reagovat
Valentino SandalsRobert, Reagovat
MLB ShopAnthony, Reagovat
Ralph Lauren Outlet OnlineLauren, Reagovat
Pandora Charms OutletWebb, Reagovat
Pandora NecklacesCatalina, Reagovat
Ferragamo BeltJoseph, Reagovat
Adidas SuperstarMaria, Reagovat
Nike OutletBarbara, Reagovat
Adidas NMDWebb, Reagovat
Nike Air MaxLauren, Reagovat
MLB JerseysKatherine, Reagovat
New AdidasKatherine, Reagovat
NFL JerseysHolder, Reagovat
GoyardLisa, Reagovat
Nike Outlet Store Online ShoppingDarleen, Reagovat
Vans ShoesTim, Reagovat
Nike Cortez MenJanes, Reagovat
Adidas Outlet OnlineKim, Reagovat
Nike Air More UptempoJanes, Reagovat
Rihanna Puma SlidesWebb, Reagovat
Nike ShoesTim, Reagovat
Nike StoreNicholas, Reagovat
Nike ShoesParker, Reagovat
VansLisa, Reagovat
Nike Air Max 270 FlyknitAnthony, Reagovat
Yeezys Boost 350 V2Anthony, Reagovat
SkechersLisa, Reagovat
Longchamp OutletRodolfo, Reagovat
Birkenstock SandalsRodolfo, Reagovat
Adidas SuperstarPhyllis, Reagovat
Asics Gel KayanoAnthony, Reagovat
Nike Outlet StoreKatherine, Reagovat
Red Bottom Shoes For WomenRobert, Reagovat
NHL JerseysParker, Reagovat
Goyard BagWilliam, Reagovat
Adidas TrainersKatina, Reagovat
Nike Air Max 97Joseph, Reagovat
FjallravenJoseph, Reagovat
Pandora JewelryBarbara, Reagovat
Asics OutletAnthony, Reagovat
Oakley SiRodolfo, Reagovat
GoyardJoseph, Reagovat
LongchampWilliam, Reagovat
Yeezy Boost 350Tim, Reagovat
Timberland Boots For MenRobert, Reagovat
Ed Hardy JeansKatina, Reagovat
MonclerRodolfo, Reagovat
Nike Air JordanHolder, Reagovat
Retro Jordan 11Bynoe, Reagovat
Timberland BootsWilliam, Reagovat
Jordans ShoesPhyllis, Reagovat
Nike Shoes For WomenRodolfo, Reagovat
Yeezy ShoesWebb, Reagovat
NFL Fan ShopParker, Reagovat
Air Max 95William, Reagovat
MLB JerseysMaria, Reagovat
Ferragamo OutletWilliam, Reagovat
Ray Ban Aviator SunglassesRodolfo, Reagovat
VansBarbara, Reagovat
Adidas Ultra BoostParker, Reagovat
Skechers ShoesSantos, Reagovat
Michael Kors Canada OutletKim, Reagovat
NHL StoreParker, Reagovat
NHL JerseysMaria, Reagovat
Pandora OutletKatina, Reagovat
FerragamoWilliam, Reagovat
Pandora JewelryKatherine, Reagovat
New JordansMaria, Reagovat
Nike ShoesDarleen, Reagovat
Jordan 11 Space JamLauren, Reagovat
Pandora JewelryLisa, Reagovat
Ferragamo ShoesCatalina, Reagovat
LouboutinAnthony, Reagovat
Nike ShoesHolder, Reagovat
Kate Spade Outlet OnlineWilliam, Reagovat
New JordansParker, Reagovat
Moncler WebsiteRobert, Reagovat
Birkenstock Sandals For WomenSarah, Reagovat
Soccer ShoesBarbara, Reagovat
Adidas Yeezy Boost 350Nicholas, Reagovat
Nike Air Max 270Darleen, Reagovat
BirkenstockRodolfo, Reagovat
Adidas UKDarleen, Reagovat
Lebron 16 ShoesAnthony, Reagovat
Pandora Charms UKBarbara, Reagovat
Pandora Charms OutletCatalina, Reagovat
Vans ShoesBarbara, Reagovat
MLB JerseysPhyllis, Reagovat
Nike Outlet StoreDarleen, Reagovat
Adidas StorePhyllis, Reagovat
Ralph Lauren OutletJanes, Reagovat
Pandora BraceletsBarbara, Reagovat
Pandora EarringsNicholas, Reagovat
Kevin Durant ShoesParker, Reagovat
MLB JerseysHolder, Reagovat
Cheap Jerseys WholesalePhyllis, Reagovat
NMDRodolfo, Reagovat
Adidas YeezyDarleen, Reagovat
Kate SpadeSarah, Reagovat
Stephen Curry ShoesLisa, Reagovat
Pandora EarringsAnthony, Reagovat
Timberlad ShoesCody, Reagovat
NFL Fan ShopParker, Reagovat
MLB JerseysAnthony, Reagovat
Balenciaga SneakersAnthony, Reagovat
Kate Spade Outlet OnlineLauren, Reagovat
Christian Louboutin OutletWalker, Reagovat
Jordans 11Sarah, Reagovat
Ray Ban WayfarerBarbara, Reagovat
Christian LouboutinJoseph, Reagovat
Curry ShoesKatina, Reagovat
Yeezy 350 V2 BoostLauren, Reagovat
Nike Air Max 98Anthony, Reagovat
Birkenstock Outlet OnlineBynoe, Reagovat
Christian LouboutinPhyllis, Reagovat
Cheap NHL JerseysParker, Reagovat
NikeAnthony, Reagovat
Lebron James ShoesKatherine, Reagovat
Pandora Jewelry Official SiteRobert, Reagovat
Adidas Yeezy Boost 350Barbara, Reagovat
Timberland Boots For MenAnthony, Reagovat
Ultra Boost AdidasKatherine, Reagovat
Nike Outlet StoreSarah, Reagovat
Lebron 15Cody, Reagovat
NBA Jerseys WholesaleKatherine, Reagovat
Kyrie 3Katina, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2Robert, Reagovat
Nike ShoesPhyllis, Reagovat
Pandora RingsJanes, Reagovat
Nike Factory StoreRodolfo, Reagovat
Blue Tint YeezyRodolfo, Reagovat
Nike Outlet StoreGeorgette, Reagovat
Jordan 11 For SaleSarah, Reagovat
Lebron James ShoesJoseph, Reagovat
Nike Air Max 95Katherine, Reagovat
Adidas Outlet OnlineKim, Reagovat
Jordan Space Jam 11William, Reagovat
Air JordanRodolfo, Reagovat
Birkenstock Sandals For MenBarbara, Reagovat
Ferragamo BeltCatalina, Reagovat
Kate Spade Outlet OnlineBynoe, Reagovat
Nike RosheWilliam, Reagovat
Adidas NMD WomensKatherine, Reagovat
NHL Jerseys WholesaleHolder, Reagovat
Adidas Shoes For WomenNicholas, Reagovat
Birkenstock Shoes For MenSantos, Reagovat
Nike Air MaxCody, Reagovat
Lebrons ShoesTim, Reagovat
Adidas Shoes For WomenLauren, Reagovat
Fenty Puma SlidesCody, Reagovat
Adidas NMDKatina, Reagovat
Adidas NMDSantos, Reagovat
Moncler OutletSantos, Reagovat
Nike SneakersWilliam, Reagovat
Pandoras JewelryJanes, Reagovat
Moncler UKAnthony, Reagovat
Longchamp HandbagsWebb, Reagovat
Adidas YeezyRodolfo, Reagovat
Pandora CharmsBynoe, Reagovat
Bottega Veneta HandbagsJoseph, Reagovat
Ray Ban GlassesBarbara, Reagovat
Skechers Shoes UKPhyllis, Reagovat
Pandora EarringsCatalina, Reagovat
Fitflop ShoesRodolfo, Reagovat
Adidas Shoes For WomenAnthony, Reagovat
Christian Louboutin UKKatina, Reagovat
Adidas Yeezy ShoesCatalina, Reagovat
Nike VapormaxKatherine, Reagovat
Nike UKSarah, Reagovat
Nike KDGeorgette, Reagovat
Kate Spade Outlet OnlineWalker, Reagovat
Kyrie 4Cody, Reagovat
Nike OutletSarah, Reagovat
MLB JerseysPhyllis, Reagovat
Nike KD 11 shoesAnthony, Reagovat
Pandora BraceletGeorgette, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2Parker, Reagovat
Cheap NHL JerseysPhyllis, Reagovat
Vans ShoesCatalina, Reagovat
Kyrie 4 ShoesLisa, Reagovat
Nike ClearanceCatalina, Reagovat
Jordans 11Maria, Reagovat
Kate Spade HandbagsBarbara, Reagovat
Yeezy 350 V2 BoostSarah, Reagovat
Yeezy boostKim, Reagovat
Asics Outlet Store OnlineJoseph, Reagovat
OakleyRodolfo, Reagovat
Yeezy 350 V2 BoostKatherine, Reagovat
Adidas NMDWilliam, Reagovat
Coach OutletCody, Reagovat
Puma Shoes OutletRobert, Reagovat
Fenty Puma by RihannaLisa, Reagovat
Ferragamo ShoesRodolfo, Reagovat
Kate Spade OutletWalker, Reagovat
AdidasAnthony, Reagovat
Adidas Ultra BoostLisa, Reagovat
Fenty PumaAnthony, Reagovat
Official NFL JerseyMaria, Reagovat
Pandora Canada JewelrySarah, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2 Beluga 2.0Bynoe, Reagovat
Air Max 90Lisa, Reagovat
Pandora Bracelets ClearanceCatalina, Reagovat
NHL Jerseys CheapMaria, Reagovat
Adidas SuperstarBarbara, Reagovat
Pandora Jewelry 70% Off ClearanceCody, Reagovat
Pandora JewelryDarleen, Reagovat
Kevin Durant ShoesRobert, Reagovat
Birkenstock Sandals For WomenWebb, Reagovat
NFL Jerseys ChinaParker, Reagovat
NFL ShopPhyllis, Reagovat
Wholesale NFL JerseysHolder, Reagovat
Nike Lebron 15Cody, Reagovat
Chaussure Air Max 90Santos, Reagovat
NMD AdidasSantos, Reagovat
Birkenstock Sandals Janes, Reagovat
Kyrie 3Lisa, Reagovat
New Jordans 2018Santos, Reagovat
ECCO Shoes For MenBarbara, Reagovat
Pandora Jewelry CanadaWebb, Reagovat
Adidas OutletTim, Reagovat
Cheap Pandora CharmsRodolfo, Reagovat
Timberland BootsWebb, Reagovat
LouboutinWilliam, Reagovat
Bottega Veneta OutletNicholas, Reagovat
Yeezys Shoes Bynoe, Reagovat
YeezyCody, Reagovat
Yeezy BoostNicholas, Reagovat
Ferragamo OutletWilliam, Reagovat
Yeezy Boost 350Anthony, Reagovat
Air MaxParker, Reagovat
Bottega Veneta OutletKatina, Reagovat
Asics OutletAnthony, Reagovat
BirkenstocksLisa, Reagovat
Fila FootwearNicholas, Reagovat
Pandora OutletParker, Reagovat
Kyrie 3 ShoesKatina, Reagovat
Ray Ban EyeglassesWilliam, Reagovat
Ed Hardy JeansRodolfo, Reagovat
Nike ClearanceRobert, Reagovat
Puma OutletJoseph, Reagovat
Nike Vapor MaxBarbara, Reagovat
Nike UKDarleen, Reagovat
Red Bottom ShoesRodolfo, Reagovat
LouboutinJoseph, Reagovat
Christian LouboutinRodolfo, Reagovat
Christian Louboutin ShoesSarah, Reagovat
Timberland Boots OutletAnthony, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2Parker, Reagovat
Nike Air Max 90 UltraBarbara, Reagovat
FerragamoAnthony, Reagovat
OakleySarah, Reagovat
Asics ShoesWalker, Reagovat
Longchamp HandbagsNicholas, Reagovat
Air Max 90 Pas CherLisa, Reagovat
Timberland Outlet StoreCatalina, Reagovat
Adidas OutletAnthony, Reagovat
Christian Louboutin ShoesWilliam, Reagovat
Bottega Veneta WalletKatina, Reagovat
Adidas NMDSarah, Reagovat
Clarks Shoes WomenLisa, Reagovat
Vans OutletNicholas, Reagovat
Adidas SuperstarRodolfo, Reagovat
Nike Air Max 270 MenNicholas, Reagovat
Nike Factory Outlet William, Reagovat
Cheap NFL JerseysMaria, Reagovat
Nike Air Max 2018Rodolfo, Reagovat
Air Max 2019Walker, Reagovat
Nike Factory StoreLisa, Reagovat
BirkenstockWilliam, Reagovat
Do Evropy jsou fajnLucka, Reagovat
Re: Do Evropy jsou fajnloki, Reagovat
Zlaté české ručičkyMarco, Reagovat
Re: Zlaté české ručičkyjarda, Reagovat
Timberland ShoesAnthony, Reagovat
Adidas Yeezy ShoesRodolfo, Reagovat
Nike OutletMaria, Reagovat
Cheap NFL JerseysWalker, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2Katherine, Reagovat
Asics Gel Kayano 24Anthony, Reagovat
Yeezy AdidasKatina, Reagovat
Pandora Official SiteKatina, Reagovat
Pandora Jewelry Official SiteSarah, Reagovat
Nike SneakersMaria, Reagovat
James Harden shoesBarbara, Reagovat
Christian Louboutin ShoesLisa, Reagovat
Nike Outlet Store Online ShoppingAnthony, Reagovat
Pandora BraceletParker, Reagovat
Red Bottom ShoesLisa, Reagovat
Adidas StoreRobert, Reagovat
Moncler Outlet OnlineKatina, Reagovat
Yeezy Boost 350Joseph, Reagovat
Oakley Sunglasses WholesaleRodolfo, Reagovat
Christian Louboutin ShoesSarah, Reagovat
AdidaKatherine, Reagovat
Adidas Outlet OnlineAnthony, Reagovat
Kevin Durant ShoesRodolfo, Reagovat
Hermes HandbagsCatalina, Reagovat
Lebron 16 ShoesNicholas, Reagovat
Pandora Charms JewelryWilliam, Reagovat
Longchamp HandbagsKatina, Reagovat
Jordans 11Katina, Reagovat
Jordan Space Jam 11Katherine, Reagovat
MLB Jerseys WholesaleMaria, Reagovat
Christian Louboutin ShoesSantos, Reagovat
Timberland Boots For WomenNicholas, Reagovat
Oakley On SaleRodolfo, Reagovat
YeezysMaria, Reagovat
Vans Outlet StoreSantos, Reagovat
Asics Running ShoesAnthony, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2 Blue TintSarah, Reagovat
NFL Jerseys From ChinaAnthony, Reagovat
Timberland Boots For WomenJanes, Reagovat
Coach Factory OutletBarbara, Reagovat
Adidas YeezysGeorgette, Reagovat
Moncler CoatsBarbara, Reagovat
Curry 4 Release DateDarleen, Reagovat
Cheap MLB Jerseys From ChinaPhyllis, Reagovat
Vans Shoes OutletRobert, Reagovat
Ray Ban Sunglasses OutletKatina, Reagovat
Nike ShoesRodolfo, Reagovat
Pandora BraceletHolder, Reagovat
Yeezys Boost 350 V2Catalina, Reagovat
Pandora OutletJanes, Reagovat
Nike CortezSarah, Reagovat
Custom NBA JerseysDarleen, Reagovat
Moncler OutletWalker, Reagovat
Adidas Superstar WomenCatalina, Reagovat
Timberlad BootsBynoe, Reagovat
Baseball JerseysWalker, Reagovat
New NFL JerseysHolder, Reagovat
Jordan RetroSantos, Reagovat
Adidas YeezySantos, Reagovat
Timberlad BootsBynoe, Reagovat
Nike Air VapormaxBarbara, Reagovat
Skechers Shoes UKJanes, Reagovat
Adidas NMD XR1Katina, Reagovat
Lebron 15 GhostWebb, Reagovat
Timberlad Boots For MenLauren, Reagovat
Jimmy Choo ShoesKim, Reagovat
Timberlad ShoesKatina, Reagovat
Birkenstock Shoes For MenDarleen, Reagovat
Fitflop ShoesKatina, Reagovat
Timberlad BootsTim, Reagovat
Timberland Work BootsGeorgette, Reagovat
Jordan 11 Space JamSantos, Reagovat
Red Bottom ShoesBarbara, Reagovat
Red BottomsKim, Reagovat
Louboutin OutletCatalina, Reagovat
Longchamp Le PliageLisa, Reagovat
Adidas UKSarah, Reagovat
Nike ShoesNicholas, Reagovat
NBA JerseyKatherine, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2 Blue TintMaria, Reagovat
Nike Outlet OnlineRodolfo, Reagovat
Asics SneakersAnthony, Reagovat
Jordan 11 GYM RedMaria, Reagovat
Adidas YeezySarah, Reagovat
Nike Running Shoes For MenGeorgette, Reagovat
Adidas Shoes OutletAnthony, Reagovat
Fjallraven KankenCatalina, Reagovat
Air Max 98Robert, Reagovat
Ralph LaurenWilliam, Reagovat
Birkenstock ShoesLisa, Reagovat
MonclerPhyllis, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2Catalina, Reagovat
Nike UKRodolfo, Reagovat
Pandora Charms OutletJoseph, Reagovat
NFL Store Online ShoppingMaria, Reagovat
Cheap NFL JerseysKatherine, Reagovat
BirkenstockSarah, Reagovat
Air Max 95Bynoe, Reagovat
MLB JerseysHolder, Reagovat
Nike FactoryWalker, Reagovat
Pandora BraceletsKatina, Reagovat
Air Max 270 WomenNicholas, Reagovat
Vans StoreLisa, Reagovat
Nike Outlet StoreWilliam, Reagovat
Birkenstock Shoes For MenSantos, Reagovat
Bottega Veneta HandbagsCatalina, Reagovat
Ray Ban AviatorWilliam, Reagovat
Nike Air JordanKatherine, Reagovat
Hermes Belt WomenNicholas, Reagovat
Valentino ShoesWilliam, Reagovat
Lebron 16Anthony, Reagovat
Nike Running Shoes For MenGeorgette, Reagovat
Goyard BagsGeorgette, Reagovat
Moncler Outlet OnlineSarah, Reagovat
Pandora Charms OutletGeorgette, Reagovat
Ralph Lauren Outlet StoreBarbara, Reagovat
Nike Air MaxKatherine, Reagovat
Ray Ban AviatosSarah, Reagovat
Coach Outlet OnlineWilliam, Reagovat
Nike Air JordanWalker, Reagovat
Nike Air Max 720Anthony, Reagovat
Yeezy boostWilliam, Reagovat
Cheap JordansAnthony, Reagovat
Air Max 270Holder, Reagovat
Air Max 90William, Reagovat
NFL StoreMaria, Reagovat
Valentino OutletLisa, Reagovat
Ray Ban Eyeglasses For SaleSarah, Reagovat
Michael Kors OutletSantos, Reagovat
Goyard BagsNicholas, Reagovat
Yeezy ShoesLisa, Reagovat
FerragamoMaria, Reagovat
Pandora Charms UKWilliam, Reagovat
Nike Running Shoes For WomenAnthony, Reagovat
Yeezy Boost 350 V2Catalina, Reagovat
Air Force 1Darleen, Reagovat
Lebron ShoesAnthony, Reagovat
Nike StoreLisa, Reagovat
Adidas Shoes For WomenJanes, Reagovat
Christian Louboutin ShoesBarbara, Reagovat
Longchamp HandbagsKim, Reagovat
Adidas Shoes For MenTim, Reagovat
Air Max 98Maria, Reagovat
Adidas ShoesMaria, Reagovat
Nike KDRobert, Reagovat
Nike TrainersParker, Reagovat
Longchamp HandbagsCatalina, Reagovat
Ray Ban WayfarerBarbara, Reagovat
Skechers Shoes UKWebb, Reagovat
Nike StoreParker, Reagovat
Nike Cortez WomenNicholas, Reagovat
Hermes HandbagsGeorgette, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: