Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Zimní příloha > výlety a trasy

Slevy na ISIC/ALIVE/ITIC v českých lyžařských areálech

Kristýna Svatá / 24.02.2010
Jste držitelem jedné z karet ISIC/ALIVE/ITIC? Chystáte se na lyžovačku do českých hor? Nezapomeňte využít slev, které karty nabízí. Samozřejmě, že ne všechny areály zlevněné skipasy poskytují, je ale dobré mít přehled o těch, které vám slevy – až o 30 % – umožní.
 

Beskydy

V Beskydech se jedná o pět lyžařských areálů, které slevy umožňují. V lyžařském středisku Kohútka se dají slevy (20 % na jednodenní časové jízdenky ve všední dny a 10 % o víkendech a svátcích) uplatňovat do konce zimní sezóny. Denní jízdenka vás tak během pracovního týdne vyjde na 344 Kč, o víkendech a svátcích na 378 Kč. Středisko se nachází na hřebenech Javorníků, vybírat si můžete z deseti sjezdovek různých obtížností, jejichž celková délka je 6610 m.
Dalším beskydským areálem jsou Pustevny. Slevu 20 % dostanete na jednodenní i vícedenní permanentky, za denní jízdenku v hlavní sezóně zaplatíte 316 Kč. Pustevny jsou menším areálem než Kohútka. Sice zde najdete tratě různých obtížností, ale sjezdovky jsou poměrně krátké. Jen jedna přesahuje délku 600 m – středně obtížná Velká sjezdovka (1090 m).
V lyžařském areálu Razula poskytují dokonce 30% slevu na denní i vícedenní jízdenky (zaplatíte jen 273 namísto 390 korun). Tato sleva platí jen ve všední dny, o víkendech a během svátků dostanete 10% slevu. 20% slevu dostanou každé pondělí a úterý i lyžaři bez karet. Středisko nabízí svým návštěvníkům dvě středně obtížné sjezdovky (hlavní sjezdovka je dlouhá 1 km) a dvě sjezdovky vhodné pro začátečníky. K areálu patří i snowpark. 
Ačkoliv dítě již nejste, dětské jízdné s kartou ISIC zaplatíte v lyžařském areálu Troják. Ve všední dny vás tak denní skipas vyjde na 200 Kč (skipas pro dospělé stojí 240 Kč), o víkendu během svátků 280 Kč (dospělí 340 Kč). Troják patří mezi menší lyžařská střediska, nejdelší z pěti tratí měří 500 m.

Jeseníky

V areálu Červenohorské sedlo dostanete slevu 15 % na denní permanentku. V hlavní sezóně zaplatíte 340 Kč. Co vám za to areál nabízí? Jednu černou, 800 m dlouhou, sjezdovku, dvě červené a sedm modrých sjezdových tratí.
Malý lyžařský areál Hynčice provozuje zejména kratší vleky, návštěvníci mohou využít několik modrých a červených sjezdovek. Slevy jsou poskytovány na jedno i vícedenní jízdenky. Jednodenní jízdenka v hlavní sezóně stojí po slevě 260 Kč.
Posledním jesenickým lyžařským areálem, který poskytuje slevy na karty ISIC/ALIVE/ITIC je areál Ostružná. Jedná se opět o menší středisko – nabízí sice devět sjezdovek, ale převládají tratě nízké obtížnosti, tratě pro děti a začátečníky. Nejdelší sjezdovka měří 600 m. V Ostružné nabízejí 20% slevu na denní i vícedenní lyžování, namísto 330 Kč v hlavní sezóně zaplatíte 264 Kč. 10% sleva je poskytovaná na rodinné pasy a pro lidi, kteří přijeli do Ostružné vlakem.

Krkonoše

Slevy na ISIC kartu jsou poskytovány i ve známém krkonošském středisku Špindlerův Mlýn. Po celou zimu platí 20% slevy na jedno až sedmidenní časové jízdenky. Jednodenní skipas tak vyjde na 560 Kč (oproti původním 700 Kč poměrně příjemný rozdíl). Skipas platí v celém areálu Špindlerova Mlýnu – ve střediskách Hromovka, Horní Mísečky, Medvědín, Svatý Petr, Davidovky, Labská… Téměř 24 km sjezdových tratí všech obtížností.
Pět modrých sjezdovek v areálu Žacléř – Prkenný Důl je vhodných spíše pro začátečníky. Náročnější lyžaři ocení 500 m dlouhou červenou a 500 dlouhou černou sjezdovku. V Prkenném Dolu dostanou 20% slevu držitelé karet ISIC a ALIVE na denní i vícedenní permanentky. Zaplatí za jeden den v hlavní sezóně 319 Kč.
Slevy ISIC a ALIVE jsou uplatnitelné i v dětském areálu Funpark Sněhulák. Sleva pro držitele je 15 %. Vyzkoušet se zde dá snowtubing a airboard.

Krušné hory

Držitelé karet ISIC/ALIVE/ITIC zaplatí v krušnohorském areálu Boží Dar – Neklid za celodenní lyžování 378 Kč. 10%sleva platí ale i na dopolední a odpolední lyžování, na vícedenní permanentky. Areál návštěvníkům nabízí jednak kratší modré a červené sjezdovky (v délce do 500 m), jednak poměrně dlouhé tratě (okolo 1000 m). Nejdelší modro-černá sjezdovka měří 2500 m.
I v lyžařském středisku Klínovec máte s kartami ISIC/ALIVE/ITIC nárok na 10% slevu, ušetříte 53 Kč. V areálu najde snad každý sjezdovku, která by mu vyhovovala. Začátečníci si mohou vybrat, zda se budou učit lyžovat na kratších či na kilometr dlouhých sjezdovkách, nejdelší středně obtížná sjezdovka je dokonce 2500 m dlouhá. Černá sjezdovka je tu jediná, měří 700 m.

Šumava

Lyžařské vyžití spíše pro děti a začátečníky nabízí areál Zadov. Za celodenní lyžování na šesti lehkých a dvou středně obtížných sjezdovkách zaplatíte s kartou ISIC/ALIVE/ITIC o 10 % méně, sleva platí i na večerní lyžování. Pro konkrétní ceny navštivte zadovské stránky, v každém z několika menších areálů je cena celodenního skipasu jiná.
Slevu na ISIC dostanete i ve větším areálu – Železná Ruda – Špičák. Sleva 10 % procent platí na jízdenky jednodenní a na večerní lyžování. Ale pozor – slevu můžete uplatnit jen v pondělí. Půjdete-li nakupovat skipasy v pondělí, ušetříte za celodenní lyžování v hlavní sezóně 49 Kč. Na Špičáku si můžete zajezdit na čtyřech sjezdovkách různé obtížnosti, jejich délka se pohybuje okolo 1500 m. Nechybí zde ani vleky pro děti.
Posledním šumavským lyžařským areálem, kde slevy uplatníte, je areál Lipno. 10% slevy uplatníte o víkendech a svátcích na celodenní, vícedenní a večerní lyžování. Sleva 20 % se vás bude týkat, pojedete-li do Lipna ve všední den, celodenní skipas vás pak vyjde na 392 Kč (hlavní sezóna). Areál ale nabízí daleko více slev. V den vašich narozenin či svátku lyžujete jen za 20 Kč za den.  Při dopravě do areálu skibusem či skivlakem dostanete slevu 30 %. Dětské jízdné platí až do osmnácti let (340 Kč za celodenní skipas  v hlavní sezóně). Lyžařské středisko Lipno je zaměřeno hlavně na děti a začátečníky, ti mohou využít osmi modrých sjezdovek, pro pokročilejší lyžaře tu jsou dvě, zhruba kilometrové, sjezdové tratě střední obtížnosti.

Železné hory

Malý areál Sv. Anny u Chotěboři poskytuje 20% slevu držitelům karet ISIC/ALIVE/ITIC. Areál je vhodný pro děti a začátečníky, nejdelší ze tří sjezdovek 400 m dlouhá.
 
Související články
Počasí v lyžařských střediscích u nás i v zahraničí
Skibusy do českých a moravských hor 2012/2013
Webkamery – oči do šumavských kopců
Webkamery v Beskydech
Lyžařská střediska v ČR
Webkamery v Krkonoších
Špindl versus Stubai
Související odkazy
ISIC
 
 
Přečteno 8132x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: