Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Turistika

Sraz Kalimery ve Zlatém potoce u Králík

Redakce / 7.11.2007
Již tradiční průběh prvního listopadového víkendu, během kterého již několik let nepřeje srazitelům Kalimery počasí. Srazu se mohou účastnit všichni pozvaní a jejich kamarádi - tedy přispěvovatelé a distributoři Kalimery. Jde tak o jednu z mála příležitostí, kdy se tito lidé vidí osobně.
 
Pondělní ranní jasná obloha mě přivádí na myšlenku, proč takhle nemohlo být alespoň v sobotu. Skupina 6 lidí (jen část účastníku srazu) se drápala na Králický Sněžník jen proto, aby viděla místní mlhu z výšky. Ale co, u Kalimery platí více než jinde, že i cesta je cíl, tak proč to neaplikovat i na "hromadný" výstup na nejvyšší vrchol (1424 m.n.m) třetího nejvyššího pohoří v České republice? Poloha tohoto masivu je magická - leží na pomezí Čech, Moravy a Kladska, takže výhledy musí být úchvatné. No, první listopadovou sobotu nebyly, jen posuďte sami na fotkách (další fotky přidám snad během dneška přímo na Kalimeru).
Úterní ráno mi ale dalo za pravdu, že na listopadové počasí není dobré sázet jak na jaro na Aljašce nebo na Ladovu zimu v Praze. Deset čísel sněhu v Podkrkonoší překvapilo i ty, co sledují předpověď počasí a uvěřili, že Martin na bílém koni přijede letos i do nižších poloh 8. listopadu. Spletli se o 2 dny. Otázkou je, jestli by sníh byl na Králickém Sněžníku vítaný, ale fakt je, že se s ním při výstupu počítalo a bylo evidentně spíše zklamáním, že ho na vrcholu bylo jen zbytek. Loni jsme se na srazu Kalimery brodili 20 cm sněhu a rozhodně jsme tím nadšeni nebyli. Náš výlet se tenkrát omezil na výšlap 250 m za chatu a zpět.
Tolik tedy k počasí. První listopadový víkend patří srazu Kalimery již 6 let a měnit termín se nebude. Tohle datum znamená cestovatelský útlum pro většinu dobrodruhů, kteří si to vynahrazují ježděním po cestovatelských festivalech. Letos sraz Kalimery vlastně takovým malým festivalem byl.  Večerní promítání  fotek z cest se protáhlo až do ranních hodin a pokračovalo se u polední snídaně. Účastníci vypadali spokojeně, tak snad zase za rok. A kam? Co takhle dodržet tradici a být po dva roky na stejném místě a věřit, že třeba tentokráte počasí vyjde a mlhu nebudeme muset krájet tak, až bychom viděli na krok? Výhled z Mariánské hory, výšlap na nedaleký Jeřáb a konečně i ten Králický Sněžní bez mlhy by určitě za opakovanou návštěvu Zlatého potoka a chaty Zlatěnky stál.
Díky za příspěvky a doplnění textu v diskusi!


 
Související galerie
Sraz KALIMERA Zlatý potok listopad 07
 
Přečteno 964x
 
 
 
Komentáře
ChybičkyPetr, Reagovat
Re: ChybičkyTom z Pic., Reagovat
Re: Chybičkykatka, Reagovat
ZnovuTom z Pic., Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: