Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Evropa > Turecko

Stopem do Turecka? Za sexem!

Redakce, Alena Motejzíková, Veronika Pilná / 22.04.2004
Po pár dnech v pokojném Řecku jsme se stopem přesunuly do neklidného Turecka. Chování tureckých mužů odpovídá tomu, co si o turistkách z Evropy myslí – jezdíme do Turecka za sexem. Více než typické smlouvání je tak třeba uplatňovat rázné odmlouvání.
 
Zpočátku jsem měly štěstí a neměly jsme důvod odmítat slušně vypadající nabídky. Zdarma nás odvezl zaměstnanec cestovky v Istanbulu do města Ürgüp v Kappadokii poté, co jsme mu téměř vykoukaly vitrínu s fotografiemi skalních komínů v Göreme. Bez problémů jsme si také bez řidičáků v Ürgüpu vypůjčily auto i s řidiči, kteří platili vše kromě benzinu a pojistky. Stopem bychom se těžko na východ Slunce v pohoří Nemrut podívaly. Až při zpáteční cestě se optali, zda jim nedáme. Nedaly.

Dále jsme již stopovaly. Stále častěji jsme byly nuceny hledat v našem starém komunistickém slovníku věty odmítavého rázu. Slovní spojení “Jašasyn devámli bariš!” (Ať žije tvalý mír!) jsme našly snadněji než pozdrav a k našemu úžasu zabralo. Dva Arabové, kteří nás pozvali na večeři a následně i do postele, nás z auta vyhodili na nejbližší benzince. Naštěstí se nás tam ujali místní pumpaři a nechali nás přespat v kanceláři. Ráno jsme pokračovaly na jih do Kale. Opět padly ze strany řidičů návrhy na sex. Tentokráte jsme použily taktiku zvanou “kodžá”(manžel). I to na ně platilo. Do Kale jsme dorazily pozdě večer. Při hledání noclehu pomohla náhoda, tedy spíše tzv. modré oko, které je v tamní oblasti typickou ozdobou dveří a nosí štěstí. My jsme se díky němu seznámily s “nejslavnějším” tureckým rockerem Irfanem. Nocleh all inclusive zahrnoval nejen pohoštění a pohodlné spaní na terase restaurace jeho kamaráda, ale i kytarový koncert. Zdejší skalní hroby nás už ale tolik nenadchly. K vápencovým jezírkům v Pammukale nám již doprovod zajistila místní policie, na jejíž stanici jsme po zatčení strávily celou noc. Proč nás zavřeli, to dodnes nevíme. Včetně občerstvení nám nabídli i kvalitní sex, jak je zřejmě v této zemi dobrým zvykem. Oba ženatí, se závazky. Sex jsme odmítly, ale odvoz do Pammukale ne.

Raději jsme pokračovaly do Efesu s antickými památkami, typickými pro západní pobřeží. Nejvíce nás okouzlila Celseova knihovna a po dlouhé době klidný den i noc. Konečně. Spaly jsme v broskvovém sadu, takže ráno broskve, v poledne broskve, večer broskve. Po 14 dnech na grahamovém chlebu a kebabu to byla příjemná změna.

To nejlepší - slavnou Tróju, jsme si nechaly nakonec. Ke vstupu jsme doběhly ve chvíli, kdy zavírali, a my opět řešily, kde budeme spát. Zaujal nás hřbitov, nejklidnější místo ve vesnici. Se spaním na hřbitově jsme měly příjemnou zkušenost už z Řecka. Nenápadně jsme přelezly zeď, ale hřbitov sloužil jako smetiště, takže po hodině vyklízení bordelu zpod karimatky jsme se přesunuly na střechu rozestavěného domu. Tam jsme tvrdě usnuly. Alču probudila cizí ruka na jejím rameni. Vedle nás leželi dva chlapi a spojenými ukazováčky gestikulovali, že chtějí sex. Bouřlivou hádku ukončil majitel stavby, který nás vyhodil a ještě vyhrožoval policií. Uložily jsme se tedy na terase místní restaurace a doufaly, že už konečně budeme moci spát. Za pět minut přišli opět muži ze stavby s tím, že majitel už odešel a my se tedy můžeme vrátit zpátky. S chutí jsme odmítly a pokoušely se usnout. Marně. Navštívíl nás majitel. Už nepřišel s výhrůžkami, ale s nanukem. Myslel si, že nás tím navnadí na sex. Neúspěšně nabízel stále vyšší částku peněz a ve finále přihodil i mobilní telefon a stříbrný prstýnek. Když viděl, že nás nepřesvědčí, odešel a my mohly konečně spát až do rána a těšit se na prohlídku Tróji.

Ať říkali sexuchtiví Turci cokoliv, nikdy nepoužili násilí. Před jejich neslušnými nabídkami dostatečně ochrání i vlasy schované pod šátkem tak, jak je nosí vdané turecké ženy. Nás intenzivní odmítání, doplněné slovem “kodžá”, bezpečně dovezlo až k turecko-bulharským hranicím, odkud nás český kamión vzal až domů.
 
Související články
Istanbul – perla na Bosporu
Istanbul – užijte si Orient
 
Přečteno 6157x
 
 
Hodnocení článku:
 
Komentáře
Fitflop WebsiteBarbara, Reagovat
Louboutin ShoesRodolfo, Reagovat
Air Max 95Georgette, Reagovat
New Nike ShoesHolder, Reagovat
Birkenstock SandalsSarah, Reagovat
Nike CortezKatina, Reagovat
NFL Fan ShopParker, Reagovat
Skechers OutletBarbara, Reagovat
Yeezy Boost 750Joseph, Reagovat
Cheap NFL JerseysPhyllis, Reagovat
Oakley On SaleBarbara, Reagovat
GoyardNicholas, Reagovat
Timberland Boots For WomenLisa, Reagovat
musím se přidatIrena, Reagovat
RE: to snad nemyslite ani vazneredakce, Reagovat
to snad nemyslite ani vazneH, Reagovat
?M, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: