Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > literatura

Tištění průvodci zimní Moravou zdarma

Kateřina Sekyrková / 22.02.2009
Na stole mi leží tři průvodci zimními radovánkami na Moravě. Všechny tyto propagační materiály jsou zdarma a velmi dobré. Přesto je každá z brožurek zcela jiná a určená jinému lyžaři. Až si pro některou z nich půjdete do informačního centra mějte již jasno, co chcete vědět, třeba i díky následujícím řádkům.
 

Tucet tipů pro lyžaře (Jeseníky)Tucet tipů pro lyžaře - Jeseníky

Tak tohle podlouhlé lákadlo z pevného křídového papíru byl nejlepší úlovek veletrhu Holiday World 2009! Je ale dobré si zapamatovat, kde si tento materiál berete – jedinou a zásadní chybou totiž je, že na titulní stránce není uvedeno, jakého regionu se tipy týkají.
Tento propagační materiál zafungoval na mě - Západočecha, který se v posledních třech letech stává Východočechem. Moravské hory  a pohoří v zimě jsem nikdy nezažila a po prolistování této úzké brožurky je mi to líto. Asi takhle by průvodci měli fungovat - hned bych si nějakou z 12 popsaných běžeckých tras v Jeseníkách a okolí Králického Sněžníku projela.
Motivují mě k tomu nejen krásné fotky z nabídnutých tratí, ale také jednoduché propojení nejdůležitějších informací.  Na vnitřních stranách „desek“ jsou v mapách nastíněny polohy nabízených okruhů. Mapy jsou jen orientační, jedná se spíše o plánky bez vrstevnic a jakéhokoliv barevného odlišení převýšení. Stačí to. Každá trasa je dostatečně charakterizována na dvoustraně se 7 náhledovými fotkami (popsanými!), názvem trasy a jejím stručným popisem. Následující detailní přiblížení túry je doplněno profilem trasy s udanými možnostmi občerstvení a očíslovanými důležitými místy (rozcestí, vrcholy), kterým je v pravém menu přidělen název. V pravém horním rohu se nenápadně krčí číslo trasy a její délka. Podle tohoto čísla si najdete danou trasu v úvodním plánku na rubu titulní strany. Jak jednoduché, jak prosté. Vnitřní dvoustrana je věnována sjezdovému lyžování – běžkaři ji mohou snadno vytrhnout a přidat do složek o sjezdování. Na těchto 4 stranách je pomocí fotek a seznamů sjezdovek s jejich délkami a náročností prezentováno 22 skiareálů.
Formát brožury vyhovuje většině kapes – podlouhlý tvar a sešití listů na kratší straně formátu umožňuje „sešit“ ohnout nebo smotat a dát bez problému do kapsy outdoorových/lyžařských bund. Na dobře vyznačené trasy v terénu tento průvodce zcela stačí. Věřím, že naopak svoji jednoduchostí naláká na první jesenícké lyžovačky i takové Čechy, kteří ze Šumavy ještě nedorazili ani do Jizerek či Krkonoš. Tento materiál vydalo město Šumperk a připrav

Průvodce Zima 2008-2009 Jeseníky, střední morava

il zřejmě nadšený lyžař.

ZIMA 2008-2009 (Jeseníky, Střední Morava)

Tak tahle brožura formátu A5 vás provede nejen po skiareálech Jeseníků a Střední Moravy, ale zejména po aprés-ski aktivitách.
Hlavní částí je detailní seznam lyžařských vleků, běžkařské tratě jsou prezentovány jen textovým popisem na jedné stránce. Největším přínosem je však přehledně zpracovaný seznam kulturních i jiných akcí v každém ze dvou regionů (Jeseníky a Střední Morava) během celého roku a stejně prakticky prezentované možnosti využití lázeňských procedur v moravských městech. Tato brožura se tak stává ostatečným průvodcem pro ty, kdo si přijeli odpočinout se vším všudy.

 
Související články
Jesenická hřebenovka na lyžích
Běžkařská hra s počasím na Ramzové
Hlubokým sněhem z Jeseníku na Šerák
Běžecké mapy Jeseníků a Beskyd zdarma
 
Přečteno 7723x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: