Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > novinky

Veletrh Sportlife 2005 – novinky a postřehy

Redakce / 16.11.2005
Třetí ročník brněnského veletrhu sportovních potřeb opět rozšířil možnosti sportovní zábavy pro své návštěvníky. Je to základní rozdíl oproti pražskému Sportpragu, který by již zázemí pro sportovní utkání měl, ale nevyužívá je. Organizátoři veletrhu Sportprague zatím tedy nabízí návštěvníkům pouze stánky s katalogy, zatímco Sportlife sportem skutečně žije právě díky snaze organizátorů zapojit aktivně i pasivně návštěvníky do jednotlivých soutěží.
 

Slabý outdoor na Sportlife

Obchodníky jistě více zajímá počet uzavřených kontraktů. Listopadový termín tak nahrává více cyklistice než outdooru, což odpovídá i počtu vystavovatelů v jednotlivých halách. Sportlife je doménou cyklistiky a zřejmě jí vždycky bude. Outdoor má svůj obchodnický čas na konci zimy a na konci léta, proto se většina obchodníků v outdooru i přes kladné ohlasy cyklistické sekce veletrhu Sportlife prezentuje jen na jarním Sportpragu.
Outdoorová hala A1 tak ani letos sice nepatřila mezi „přecpané“, přesto byl důvod tuto halu navštívit. Lanové centrum připravilo nové atrakce, a to i pro děti, s úspěchem se stejně jako loni setkalo lezení po kmenech stromů a také prodloužení kladkové lanovky přes téměř celou halu. Zkrátka ani letos nepřišli fandové lezení na umělé stěně, kteří v hale fandili účastníkům Mistrovství České republiky. Výstava stanů byla bohužel vyplněna jen 2 výrobci či dovozci stanů (Acron a Jurek).

Novinky z outdooru a cyklistiky

Mezi outdoorové novinky veletrhu Sportlife patřilo další rozšíření výrobní řady značky Jurek o malé batohy, trekové hole a lavinové sondy a prohloubení řady karimatek o lehčí modely. Acron představil jím nově dováženou polskou značku Bergson a zajímavé novinky značky Coghlanś. Firma Northtrappers se pochlubila skutečně špičkovým oblečením švédské značky Klattermussen a olympijskou řadou vlněných svetrů Dale. Obměnila se i léta stejná řada batohů značky Tramp, a to v litráži 32 a 40 l. Firma Bikemaniak okouzlovala kolemjdoucí balněnými triky s větráním v podpaží. Trumfem společnosti Vavrys, dovážející zančku Silva, byla čelovka s 3W luxeonovým světlem, u které je již vyřešen problém přehřátí pasivním větráním.
Mimo outdoor nás zaujal projekt Krimistop, který má za cíl zabezpečit proti krádeži pomocí mikrochipů nejen kola. Cyklomaratónec Jan Kopka představil na stánku značky Duratech svůj zimní speciál, se kterým v únoru bude již podruhé zdolávat aljašské sněžné pláně. Vzhledem k rostoucímu počtu sportujících rodičů jsme se také zajímali o dětské“kočáry“, vhodné pro sportovně založené rodiče, kteří raději než prarodiče zapřáhnou své vlastní svaly a děti za či před sebou vozí na kole, lyžích i bruslích.

O těchto novinkách vás budeme průběžně informovat v jednotlivých článcích na stránkách tištěné i internetové Kalimery.

 
Související články
Novinky jarního Sportprague
Novinky Sportprague 2004
SPORTLIFE 2004 - novinky a zajímavosti
Skládací sáně a kamna v botech - zimní sen na veletrhu ISPO
SPORT Life, Boat Brno a Caravaning Brno – aktivní dovolená na jednom místě
Veletrh Sportlife 06 - postřehy
Nová generace batohů Doldy
 
Přečteno 1490x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: