Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Vybavení > novinky

Veletrh Sportlife podruhé

Redakce, Redakce / 27.11.2003
Veletrh sportovních možností a vybavení včetně prohlídky desítek karavanů a jachet, nebo aktivního lezení po stěně, na to je i víkend krátký. Kdo neviděl na vlastní oči, neuvěří. Outdoor však patřil v tomto kolotoči mezi méně zastoupené obory.
 

Outdoorový Sport life
Chodbová část haly A1 příslušející outdooru se viditelně oproti loňsku naplnila postavenými stany 4 značek a lezeckými či boulderingovými stěnami. Právě lezecká stěna byla v minulém roce největší atrakcí outdoorové sekce, letos byly třemi různě náročnými, vysokými a nakloněnými stěnami uspokojeni jistě všechny výkonostní kategorie lezců – od pětiletých zvědavců až po skutečné lezecké profesionály v boulderingovém závodě.

Premiéra stanového městečka zasáhla kvalitativně vystavenými značkami zřejmě všechny typy turistů, přesto vítěz soutěže o nejsympatičtější stan – rodinný syntetický stan značky Technolen, jasně potvrdil, že celý veletrh se stal možností pro rodiny, jak strávit listopadový víkend. Okrouhal tak např. i chameleonový, maskovací stan značky Vaude, který měnil bílé tropiko za zelené, ale i stany značky Jurek.

Zcela v outdoorové sekci chyběly spacáky, jediný spacák na celém výstavišti jsme tak k našemu překvapení měli na stánku my, když jsme se tím snažili přilákat návštěvníky na starší čísla KALIMERY, kde pomáháme s jejich výběrem a informujeme o spacákových novinkách. Citelně tak na výstavě chyběla původně přihlášená značka Pinguin, která by se jistě o doplnění chybějícího sortimentu postarala. Batohy zde byly nejen vystavovány českými zástupci Doldy a Tramp, konkurencí českým batohům byly dnes již u nás známé britské batohy Karrimor.

Oblečení, včetně jedné z mála novinek v outdoorové hale, vystavovala kromě Sun Sportu již jen sušická firma Schwarzkopf se značkou Highpoint, když představila prodyšný dvouvrstvý laminát BlocVent.

Nejbohatší stánky měli bezesporu vystavovatelé Vertical Sport a Sun Sport, kteří dovážejí nebo si nechávají vyrábět široký sortiment outdoorových potřeb. Překvapením u Sun sportu byly jejich vlastní překládatelné samonafukovačky, konkurující kvalitou a i cenou výrobkům značky Yate.

Již tradičně se nejhůře pátralo po veškerém vystavovaném funkčním prádle a termoprádle, které bylo rozseto do 3 hal. Není divu, jeho rozmístění po halách fitness, outdoor a cyklo odpovídá jeho širokospektrálnímu užití. Výrobci se čím dál tím více věnují neprofukavému složení prádla, novinkou je začlenění neprofukavého NoWindu do termoprádla značky Progress, kdy ostatní výrobci dávají přednost prodyšnějším, hustě tkaným materiálům, které si většina zákazníků plete se šusťákem.

Bike Brno, Boat Brno
Zajímavé outdoorové maličkosti se našly i v jiných halách.
Hala V, zaměřená na kola a cyklistické doplňky již u vchodu vítala návštěvníky expozicí historických kol. Mezi početnými, více či méně vzácnými exponáty se stala středem zájmu skládací koloběžka, předchůdkyně dnešních modelů. Větší průměr kol z ní zdaleka nečinil konkurenci dnešním modelům do tašky, ale jízda se zdála být nepoměrně pohodlnější.

Pohodlně se určitě jelo v cyklohale i 250 cyklistům, kteří si dobrovolně přišli, stejně jako loni, zajezdit na největší spinningové jízdě ve střední a východní Evropě - Vuelta Rice. Vzhledem k oblíbeností a velkému zájmu o tuto jízdu se uvažuje v příštím roce o roganizování jízdy až pro 500 spinnerů. Jestli bude stejně šedivé počasí jako tento rok, jistě si na takový pohodlný trénink zajde každý rád. Už jen kvůli skvělé atmosféře obou jízd.

V cyklohale se našly i doplňky vhodné obecně pro ooutdoor. Našli jsme zde vodotěsná pouzdra Aquapac na mapy, foťáky či telefony, které v obale můžete potopit až do 5metrové hloubky. Váš fotoaparát se tak může během chvilky naučit fotit i pod vodou, aniž by byl k tomu určený. Bohužel to se nedá říct například o mobilu, který by sice podvodní dobrodružství přežil, ale svému účelu by nesloužil. Věci v těchto obalech se navíc ve vodě neutopí, ale vždy plavou na hladině, takže další pomůcka pro otrlé dobrodruhy je nyní dostupná i na českém trhu.

Plavat by jistě uměl i mapník firmy Zéfal, který však vyniká i jinými vlastnostmi. Kromě nepromokavosti a rozměru, který po rozložení padne i mapě větší, je doplněn dvěma pásky suchých zipů, které umožňují mapník přidělat na jakoukoliv trubku kola. Nejste tak nuceni rozmýšlet se, jestli vaše řídítka budou sloužit jako držák svítilny nebo mapníku. Stejně se má při jízdě cyklista koukat na cestu a ne do mapy!

Ve vodní hale byl senzací největší exponát letošní výstavy Boat Brno, 14,35 m dlouhá motorová jachta Ferretti 460, která našla již druhý den výstavy svého majitele, nebo spíše majitel ji. Návštěvníkům také jistě neušly skvělé fotografie Franca Pace, zachycující plachetnice a jachty v plné mořské kráse.

Obecný posudek
Některé stánky se podobaly spíše vánočnímu trhu, otázkou je, zda jsou výstavy otázkou image výrobce a prezentace novinek, nebo možností, jak k sobě přilákat konečné zákazníky a prodávat jim své výrobky pod doporučenou maloobchodní cenou. Pravdou je, že období poloviny listopadu není pro outdoor tím nejlepším termínem pro vystavování novinek a uzavírání nových smluv. Datum konání je však podřízen zájmům ostatních oborů, zejména cyklistice, které u nás nejsou nikde jinde v takovém rozsahu vystavovány.

Výstaviště místem rozhodně nešetřilo - karavany kromě vlastního veletrhu dostaly přiřazenou i novou útulnou halu, která se bezpochyby stala nejklidnějším místem po celé 4 dny. Ostatní haly si dále neměli do akcí co vyčítat a tomu odpovídala zejména víkendová návštěvnost veletrhu. Navíc od pátku se v rámci Výstaviště konal první ročník národní knižní výstavy, kde si přišli na své i příznivci sportu a cestování. Obejít všechny zaplněné haly na brněnském Výstavišti od 13. do 16. listopadu se stalo pro většinu návštěvníků více či méně vítanou procházkou, kterou mohli nahradit službami minibusu. A pokud chtěli být vždy u všech závodů, přehlídek, přednášek a autogramiád, stala se výhrou koloběžka.

 
Související články
Veletrh Sportlife 06 - postřehy
 
Přečteno 1191x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: