Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Zimní příloha > počasí

Webkamery – oči do šumavských kopců

Anna Strejcová, Kristýna Svatá / 29.12.2009, Aktualizováno
Chcete se vypravit do hor na lyže, ale nevíte, jestli tam nahoře zrovna neprší, nesněží nebo – v lepším případě – nesvítí sluníčko? Při rozhodování, zda vyrazit, či ne, vám mohou pomoci webkamery, které snímají aktuální stav počasí v dané lokalitě. Podívejte se, jaké kamery jsou k dispozici na Šumavě.
 

Okolí Železné Rudy

Turistické středisko Špičák je vzdálené čtyři kilometry od Železné Rudy. Sjezdovky na Špičáku jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. K dispozici je zde čtyřsedačková lanovka na vrchol Špičáku, šest talířkových vleků, čtyři dětské vleky s nízkým vedením lana, dětské hřiště, snowpark a další služby. Webkamera snímá nástupní stanici lanovky a kromě toho se na stránkách dozvíte aktuální teplotu, výšku sněhu na sjezdovce, množství nového sněhu atd. Ze Špičáku se můžete svézt visutou lanovkou na vrchol hory Pancíř (1214 m n. m.). Jak to na něm vypadá, můžete zjistit zde. Na těchto stránkách je snímáno i centrum Železné Rudy a svah na Velkém Javoru.

V Železné Rudě se nachází také sjezdovka Belveder, která leží ve výšce okolo 800 m n. m. Nachází se zde čtyři vleky, snowpark, půjčovna vybavení i občerstvení. Podívejte se na nynější stav sjezdovky. Sjezdovka Nádraží v Železné Rudě je snímána touto webkamerou.       

Zadov a Churáňov

V okolí Zadova a Churáňova se nachází sedm sjezdovek, které jsou určené spíše pro začínající nebo mírně pokročilé lyžaře. Začátečníci tak mohou trénovat na více než osmisetmetrové sjezdovce Kobyla, kterou snímá tato webkamera. O tom, jak to vypadá na Zadově - Churáňově, si můžete udělat obrázek zde. Areál Nové Hutě je určený také spíše pro méně zkušené lyžaře. Je zde přes kilometr dlouhý vlek Tatrapoma, čtyři kratší vleky a jeden dětský. Kamera se nachází na webových stránkách areálu.   

Kašperské Hory

Skiareál Kašperské Hory nabízí tři sjezdovky, cvičné sjezdovky pro děti, snowpark a můžete si tu zařádit na pneumatikách (tzv. snowtubing). Webkamera se nachází zde.

Kvilda

Okolí nejvýše položené obce České republiky - Kvildy - mapují dvě webkamery. Na Kvildě se nachází i malá sjezdovka, při které funguje lyžařská škola. Stejně jako v Kašperských Horách tu provozují snowtubing.  

Lipno

Ve Skiareálu Lipno se nachází šest sjezdovek delších než 900 metrů a několik krátkých svahů. Kromě snowparku a akvaparku je zde pro lyžaře přichysáno mnoho dalších služeb, např. wellness. Na stránkách skiareálu se můžete podívat na obrázky ze sjezdovky Kramolín, z dětského Foxparku, ze sjezdovky Březovice i ze zmíněného akvaparku. 
Související články
Jarní lyžování
Počasí v lyžařských střediscích u nás i v zahraničí
Zimní mapy 2012/2013 zdarma ke stažení
Skibusy do českých a moravských hor 2012/2013
Webkamery v Beskydech
Lyžařská střediska v ČR
Webkamery v Krkonoších
Slevy na ISIC/ALIVE/ITIC v českých lyžařských areálech
Zelená Šumava - Přenocuj a jdi dál
 
Přečteno 7312x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: