Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Zimní příloha > počasí

Webkamery v Beskydech

Anna Strejcová, Kristýna Svatá / 21.12.2009, Aktualizováno
V našich nejvýchodněji položených horách – Beskydech – se nachází množství lyžařských areálů, ve kterých si můžou užít zimní sporty jak zkušení lyžaři, tak i začátečníci a rodiny s dětmi. Připravili jsme pro vás základní informace o třinácti střediscích s odkazy na místní webkamery. Nechybí ani tipy na to, jak se dostat do Beskyd skibusem.
 

Střediska v Beskydech

Lysá hora

Na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd, vysokou 1323 metrů, shlíží tři webkamery. První dokumentuje stav počasí u meteorologické stanice, druhá pohled z vysílače a třetí snímá pohled od Metyloviček. Ocení je především sjezdaři, kteří si můžou zalyžovat na svazích přímo na vrcholu Lysé hory. K dispozici mají dvě sjezdovky – černou a modrou. Na Lysou horu se dá také dostat na běžkách, oblíbenou trasou je běžkařská stopa z Papežova.   

Pustevny

Na turisticky oblíbeném místě Beskyd – Pustevnách – se nachází sedm sjezdovek o celkové délce přes tři kilometry. Nejdelší z nich je tzv. Velká sjezdovka, která měří 1090 m, a dění na ní dokumentuje místní kamera. Kromě ní se můžete podívat i na webkameru, která snímá historické budovy hotelu Maměnka a restaurace Libušín vystavěné na konci 19. století.   

SKI Vítkovice Bílá

Lyžařský areál Bílá se nachází v údolí řeky Bílá Ostravice nedaleko vodní nádrže Šance u slovenských hranic. Jsou zde sjezdovky pro děti, středně obtížné svahy a je tu i snowpark. Některé sjezdovky jsou osvětlené a jsou tedy přizpůsobené večernímu lyžování. Na své si tu přijdou i běžkaři, pro které jsou připraveny dva běžkařské okruhy. Na internetu jsou k dispozici dvě webkamery, které dokumentují stav areálu.

Skiareál Razula

V areálu Razula jsou pro lyžaře připravené celkem čtyři sjezdovky, z nichž dvě – Razula a Horal – jsou zasněžovány technickým sněhem. Areál se nachází v obci Velké Karlovice a jezdí sem pravidelně skibus (viz níž). Od sjezdovky vede přes 30 kilometrů běžeckých tratí. Pro lyžaře jsou připraveny různé služby, např. opravna a půjčovna lyží, snowpark, snowtubing nebo lyžařská škola. Webkamery najdete zde

Horská chata Javorka

Chata Javorka leží v lyžařském středisku Javorníky Portáš, kde můžou lyžaři využít devět sjezdovek a běžeckou trať ležící na česko-slovenských hranicích. Leží ve výšce 913 m n. m. Snímky webkamery hledejte zde. Momentálně jsou však neaktualizované.

Javorový vrch

Horské středisko Javorový vrch leží nedaleko Třince v Těšínských Beskydech v téměř tisícimetrové výšce. Středisko nabízí tři různě obtížné sjezdovky – nejlehčí 300 metrů dlouhou pro začátečníky, 750metrovou pro pokročilé a velmi prudký 400 metrů dlouhý svah. Jak to momentálně na Javorovém vrchu vypadá, se můžete podívat prostřednictvím dvou webkamer

Sjezdovka Machůzky

U autokempingu Machůzky, který se nachází asi půl kilometru od centra Velkých Karlovic, najdete sjezdovku více než kilometr dlouhou a krátký svah pro děti. Dění v areálu monitoruje jedna webkamera, u které je uveden graf teplot pro konkrétní den. Archivovány jsou snímky kamery z předchozích dní.  

Skiareál Rusava 

Tento lyžařský areál se nachází v obci Rusava v Hostýnských horách ve výšce 410 m n. m. a lyžařům zde slouží tři vleky. Sjezdová trať je vhodná zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře nebo snowboardisty, možné je i večerní lyžování. Kvůli nízké poloze střediska zasněžuje svahy šest sněhových děl. Aktuální stav areálu Rusava je k vidění zde.

Ski Svinec

Tři kilometry od centra Nového Jičína provozují sjezdovku nazvanou poeticky "Svinec". Hlavní sjezdovka je dlouhá 470 m, má převýšení 120 m, takže je zajímavá i pro náročnější lyžaře. Svah je uměle zasněžován a večer je osvětlen. Lyžařské středisko má také dětský kopec Včelínek, kde se lyžuje na přírodním sněhu. Jak vypadá Svinec, se můžete podívat tady
  
U Sachovy studánky

Skiareál u Sachovy studánky na Horní Bečvě se nachází na trase silnice E 442 ve směru Rožnov pod Radhoštěm – Bumbálka – Slovensko a je vhodné pro ty, kdo se sjezdovat teprve učí. Nechybí zde ani park pro snowboardisty. Podívat se můžete na aktuální náhled webkamery, historii snímků i na teplotní graf.

Areál Soláň

Pro nenáročné lyžaře je připraven lyžařský areál Soláň ležící nedaleko obce Hutisko-Solanec ve výšce 860 m n. m. Vrch Soláň, po němž je pojmenované i středisko, leží uprostřed hřebene Cáb–Soláň–Bumbálka. Zde vede jedna z nejvyhledávanějších běžeckých tras v Beskydech. Areál Soláň disponuje třemi vleky a sjezdovkami a menším snowparkem. Funguje tu lyžařská škola, skiservis, půjčovna lyží a poskytují zde služby pro rodiny s dětmi. 

Visalaje

Lyžařské středisko Visalaje leží v katastru obce Krásná. Nachází se 3 km severozápadně od Bílého Kříže ve výšce 780 m n. m. Autobusová zastávka je vzdálená 100 m od sjezdovky. Jezdí sem pravidelná linka Frýdek-Místek – Visalaje (27 km), Ostrava ÚAN – Visalaje (přes Dobrou) a také Havířov–Visalaje. Poskytují zde 300 metrů dlouhý vlek a krátký dětský vlek. 

Troják

Skiareál Troják (583 m n. m.) leží ve stejnojmenném sedle na hranicích okresů Kroměříž, Vsetín a Zlín. Tři lyžařské vleky Tatrapoma a tři dětské lanové vleky jsou od hlavní komunikace vzdáleny jen několik desítek metrů. Areál poskytuje služby jako je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna dětských sněžných skútrů a skútr taxi. Na svých stránkách přenáší záběry z celkem osmi webkamer.

Skibusy do Beskyd

Pokud jste si vybrali některou z výše uvedených sjezdovek, podívejte se, jestli do areálu náhodou nejede skibus, abyste si ušetřili cestu autem.

Veolia Transport Morava
Do Beskyd jezdí autobusy společnosti Veolia Transport Morava. Od 25. prosince si můžete nastoupit do skibusu jedoucího z Ostravy. Skibus jede přes Frýdek-Místek, Ostravici, Bílou, Mezivodí a Bumbálku. Provoz bude ukončen 14. března 2010. Do té doby můžete počítat s denním provozem, výjimkou jsou pouze dny 31. prosince 2009 a 1. ledna 2010, kdy skibusy nejezdí.

Z Nového Jičína poprvé vyjede skibus 26. prosince, pojede přes Frenštát pod Radhoštěm, Trojanovice, Čeladnou a Bílou až na Makov. Provoz ukončí na konci února. Pozor, tento skibus nejezdí denně, bližší informace a jízdní řády naleznete zde.

Skiareál Razula
Na trase Kroměříž – Zlín – Vsetín – Velké Karlovice bude od 26. prosince jezdit skibus Razula. Skibus jezdí pravidelně o víkendech a státních svátcích až do konce února. Za cestu z Kroměříže do Velkých Karlovic zaplatíte 84 Kč, za lyže dáte ještě dalších 10 Kč navíc. Cestujícím bude po předložení jízdenky odečtena ze skipasu cena jednosměrného jízdného. Přepravu zajišťuje společnost KRODOS BUS; jízdní řád najdete zde.

 
Související články
Počasí v lyžařských střediscích u nás i v zahraničí
Zimní mapy 2012/2013 zdarma ke stažení
Skibusy do českých a moravských hor 2012/2013
Webkamery – oči do šumavských kopců
Lyžařská střediska v ČR
Webkamery v Krkonoších
Slevy na ISIC/ALIVE/ITIC v českých lyžařských areálech
 
Přečteno 11150x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: