Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Turistika > lyže a sněžnice

Zimní triatlon v Čechách

Pavel Němec / 14.12.2006
Spojením offroadového běhu, jízdy na horském kole a běhu na lyžích vznikla nová disciplína zvaná zimní triatlon. Tento mladší a divácky atraktivní bráška klasického triatlonu se jezdí v zemích, kde se zima střídá s létem, teprve pár let. Závodník musí absolvovat 7 – 9 km běhu, 12 – 14 km jízdy na horském kole a 10 – 12 km běhu na lyžích volnou technikou.
 
Tento sport má v našich zeměpisných šířkách bezesporu svou budoucnost ještě daleko před sebou. Za hranicemi našeho státu, je ovšem součástí seznamu zimních sportů o pár let déle.   Hlavně díky sněhovým podmínkám, které jsou v severských, či vysokých horách téměř neměnné, jich závodníci mohou užívat téměř celý rok. Seriál světového poháru se již tradičně koná ve Finsku, Norsku, Rakousku, Švýcarsku, Kanadě a Itálii, kde má letošní ročník své vyvrcholení v podobě mistrovství světa (3. března 2007, Flassen).
Do České republiky se  dostal v roce 2003 , kdy bylo poprvé uspořádáno mistrovství ČR v Novém Městě na Moravě a tohle místo se pro něj stalo tradičním. První ročníky se nesly v duchu přátelského soutěžení. Na start se stavěli jak borci z řad specializovaných cyklistů, běžkařů, běžců či jiných outdoorových sportovců tak lidé, snažící se zpříjemnit si jednu z nekonečných zimních sobot. Zastoupení ve formě profesionálních zimních triatlonistů zde ovšem chybělo.
Zda se někdo ze specialistů postaví na start letošního ročníku, se můžeme zatím jen domnívat. Jisté však je, že na tuto akci do Nového Města, konající se 10. února 2007, se již nyní chystá mnoho nadšenců. Můžeme doufat, že se přijedou podívat i Šárka Grabmullerová a Otakar Kobr, kteří již několikrát stanuli na stupních vítězů světových soutěží, či Oldřich Hakl coby cyklista, který se vloni v této disciplíně stal mistrem ČR. Díky dobré taktice v první části, začínal Hakl druhou část závodu na vynikajícím druhém místě a i přesto, že na kole, podle vlastních slov, více běhal než jezdil, startoval do lyžařské části závodu z prvního místa. Pro zkušeného lyžaře nebyl problém náskok udržet a mohl tak oslavit svůj první letošní sportovní triumf. Hakl se sice nyní věnuje výhradně závodům na horských kolech, ale z juniorské kategorie má doma medaili z mistrovství světa v klasickém lyžování.
Přijďte si vyzkoušet na vlastní kůži, jak chutná hrábnutí si na dno v zasněžené přírodě. Nebo se přijďte alespoň podívat a zafandit lidem, kterým ani zima nedá spát.
 
Související články
Zapomenutý závod - vzpomínka na Hanče a Vrbatu
Jizerská padesátka na vlastní oči
 
Přečteno 1423x
 
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky
 
Poslat odkaz
Tisk
Zpět
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: