Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Amerika

Amerika

Argentina Bolivie Brazílie Chile Dominikánská republika Ekvádor Guatemala Kanada Kolumbie Kostarika Kuba Mexiko Peru Uruguay USA Venezuela
 

Největší a nejkrásnější – Perito Moreno

Rubrika: Argentina, 28.05.2003
Na evropské ledovce Kaprun, Dachstein či Stubai jezdí Evropané po celý rok za lyžařskými radovánkami. Na několik desítek kilometrů dlouhý ledovec Perito Moreno, jehož až 60metrové rozeklané špice ční směle k nebesům, se jezdí dívat lidé z celého světa.

Welcome to Colorado

Rubrika: USA, 14.05.2003
Historie státu Colorado se vtiskla do tvaru stanové střechy letiště v Denveru z r. 1995, která připomíná shluk indiánských teepee. Skleněné věže mrakodrapů downtownu jsou opředené sítí dálnic, po kterých se prohání široká americká auta a blyštivé trucky.

Šestidenní přechod solné pánve Uyuni

Rubrika: Bolivie, 5.02.2003
Z družice ji uvidíte jako bělavou skvrnu na tmavém podkladu Středních And. Salar de Uyuni je největší solnou pánví na světě a se svými 3665 m.n.m. současně nejníže položenou částí bolívijského Altiplana o rozloze 9000 km2.

Mate de coca

Rubrika: nebezpečí, 27.11.2002
3500 metrů nad mořem - to je nejnižší nadmořská výška bolivijského Altiplana. Bušení srdce, bolesti hlavy, nevolnost: tak to jsou jenom počáteční příznaky nemoci z převýšení, které po výstupu do takové výšky asi žádného návštěvníka neminou.

Nejnebezpečnější cestou světa na bicyklech

Rubrika: cyklo, 20.11.2002
Vidět Bolívii a zemřít. Nebo měsíc putovat po Bolívii a potom se vydat z průsmyku La Cumbre do městečka Coroico. Rozdíl mezi tím není. Nechtěli jsme, aby náš život závisel jen na štěstí a umu zběsilého řidiče, a tak se na 64km sjezd vydáváme na kolech.

Chicha není pivo

Rubrika: Amerika, 23.10.2002
Průjem. Nebo alimentární nákaza. Jak se tomu ve vzdálených zemích vyhnout? Nejíst syrové pokrmy ani jídla, o jejichž kvalitě nebo původu můžou být pochybnosti. A pít jenom balenou vodu. A co ochutnávka místních specialit? Odoláte?

Argentinské mate

Rubrika: Argentina, 16.10.2002
V Argentině je všechno nejlepší! To vám poví každý Argentinec. I když ve vás takový postoj může vyvolat nedůvěru, s polemikou to raději nezkoušejte. Hluboké přesvědčení Argentinců stejně nezměníte.

Kostarika - Bohaté pobřeží

Rubrika: Kostarika, 2.10.2002
Velice rozmanitá, malá země. Dá se za den projet od severu na jih a za pár hodin od východu na západ. Existují zde oblasti nedotčené civilizací, turismem, zároveň jsou tu zcela opačné oblasti s hotelovými komplexy pro Američany.

Policejní ochrana na Kostarice

Rubrika: Kostarika, 4.09.2002
V katolické zemi, jakou je Kostarika, se ženy nebijí. Jeden sebemenší pohlavek může pro pány znamenat přinejmenším jednu noc strávenou za mřížemi. V civilizované části Kostariky totiž znamenitě funguje tzv. "žandarmeria", což dokládá tento příběh.

Jihoamerická Amazonie

Rubrika: Bolivie, 3.09.2002
Z bolívijského Altiplana jsme sestoupili do amazonské nížiny po nejnejbezpečnější silnici na světě. Často jen 3,5 metrů úzká cesta vytesaná do skály nezná ani patníky, ani svodidla.
 
|< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuPráce v zahraničí nemusí znamenat jen vysoké výdělky. Pomáhejte a seznamujte se.
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: