Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Asie

Asie

Afghánistán Arménie Ázerbajdžán Bangladéš Barma Čína Filipíny Gruzie Indie Indonésie Japonsko Kambodža Kazachstán Kyrgyzstán Laos Malajsie Mongolsko Nepál Pákistán Singapur Srí Lanka Thajsko Tibet Turkmenistán Uzbekistán Vietnam

Aurolidé

Rubrika: Indie, 20.08.2002
I když zatím všechny ekonomické, politické i filozofické pokusy o vytvoření ideální společnosti zklamaly, pokoušejí se západní vyznavači věku Vodnáře vytvořit v Indii ráj na zemi.

Ve městě kruté bohyně

Rubrika: Indie, 6.08.2002
Indická Kalkata dostala jméno po strašlivé Kálí, manželce boha Šivy. Patronka smrti a zmaru, třímající v rukou usekané zakrvácené lidské hlavy jakoby vládla ve městě dodnes.

Údolí nebeského míru

Rubrika: Indie, 24.07.2002
Před tisícem let sem přišli kočovní mniši z Tibetu a přinesli s sebou lámaistickou odrůdu buddhismu. Od těch dob je himálajské království uzavřeným světem, jehož pár set obyvatel mluví svérázným nesrozumitelným jazykem a uchovává si své tradice a zvyky.

Zemí posvátných krav

Rubrika: Indie, 10.07.2002
Dlouho jsem přemýšlel, co je vlastně pro Indii nejvíc charakteristické. Památky? Kasty? Svatí muži? Nejspíš ze všeho to budou nadměrné dimenze. V téhle zemi se jde vždycky a ve všem do krajnosti.

Potrestáni svatostí

Rubrika: Indie, 26.06.2002
Lepra, tropická nemoc, opředená mýty a pověrami, která podle některých filozofů stála u vzniku hodnot evropské kultury, ve světě dodnes poznamenává životy nejbídnějších z bídných.

Jak se stát bódhisattvou

Rubrika: Indie, 5.06.2002
Mírumilovní buddhisté z Východu nikdy proti nikomu nebojovali a nikomu nevnucovali své učení násilím. Ctí totiž Řád. Západní feministky naopak vedou válku proti všem mužům světa. Snaží se tak Řád rozvrátit.

Expres Bombaj - Ahmedabád

Rubrika: Indie, 22.05.2002
Dřepím na mokré a špinavé zemi pod plechovým umyvadlem. Petr se snaží sedět na svém batohu, kterým jsme zabarikádovali dveře. V umyvadle nade mnou stojí moje krosna a povážlivě se naklání. Vypadá to, že na mě každou chvilku spadne.

V království čaje a orchidejí

Rubrika: Indie, 2.05.2002
O Sikkimu a Dáržilingu jsem čítával kdysi ve verneovkách. V duchu voněla čajem a anglickými džentlmeny v tropických přilbách a šortkách barvy khaki. Na hřbetech slonů se probíjeli džunglí za dobrodružstvím a neznámými druhy barevných orchidejí.

Krvavý ráj

Rubrika: Indie, 3.04.2002
Jedna z nejkrásnějších částí indického Himálaje se už desítky let zmítá v podivné neviditelné válce. Málokdo už dneska ví, kdo je v ní hodný a kdo zlý.

Kavkaz

Rubrika: hory, 14.09.2001
Na Kavkaz se jezdí především s cílem vystoupit z ruské severní strany tohoto pohoří na nejvyšší evropskou horu Elbrus (5642 m), která leží v ruské Kabardinsko-Balkarské republice. Kromě něj jsou tu další trekové trasy v nádherných a opuštěných horách.
 
|< < 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuNavštivte lékaře před cestou i po návratu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: