Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Evropa

Evropa

Albánie Bosna a Hercegovina Bulharsko Chorvatsko Dánsko Estonsko Finsko Francie Gruzie Irsko Island Itálie Kypr Litva Lotyšsko Maďarsko Německo Nizozemí Norsko Polsko Portugalsko Rakousko Rumunsko Rusko Slovensko Slovinsko Srbsko a Černá Hora Turecko Ukrajina Velká Británie Španělsko Švédsko Švýcarsko Řecko

Soča s příchutí bahna i adrenalinu

Rubrika: Slovinsko, 8.10.2003
Pramen řeky Soči v Julských Alpách připomíná tůň s blankytnou vodou. My hledíme po vytrvalém dešti na zkalenou vodu vyvěrající ze skal. Špatné počasí zde prý vždy trvá jen chvíli. Snad. Vodočet ráno ukazoval místo běžného půl metru metry skoro dva..

Český turista a kamčatský medvěd

Rubrika: nebezpečí, 20.08.2003
Pohybujeme se, navzdory zásadám nenápadného chování v přírodě, co nejhlučněji, abychom na sebe z dálky upozornili. Pod kopcem Udina, 120 km od Kronocké sopky, podle stop zjišťujeme, že naše tábořiště si oblíbil také medvěd hnědý kamčatský.

Výbušná Kamčatka

Rubrika: Rusko, 13.08.2003
Na poloostrově Kamčatka se nachází téměř 300 sopek, 29 z nich je dnes považováno za aktivní. Při cestě z Kozyrevska do Ključi si můžete vyšlápnout na 3 činné, nespočet vyhaslých a často bezejmenných vulkánů.

Turecká KAPPADOCIE

Rubrika: Turecko, 30.07.2003
Je to jedna z nejpodivuhodnějších krajin na světě. Jde o polopoušť jihovýchodně od Ankary, ovšem vzhledem k výšce 1000 m.n.m a stálým větrům vanoucím z východu, s podnebím i v létě snesitelným. Přírodní i lidské síly zde působily již dlouhá staletí.

Z Rumunska pašeráckým autobusem

Rubrika: Rumunsko, 25.07.2003
Na zpáteční cestě z rumunského Faragaše jsme řešili, jakým způsobem překonat rumunsko – maďarské hranice. Buď vlakem na mezinárodní lístek přes přechod Curtici-Lökösháza, nebo vlakem do Nadlacu a pěšky přejít do maďarského Nagylaku.

Nejkrásnějšími oblastmi Slovenské republiky na kole a automobilem

Rubrika: literatura, 2.07.2003
Antonín Daněk, Jiří Glet
nakladatelství Montanex, 2002;
99 Kč

Naši milí Kamčadalové

Rubrika: Rusko, 26.06.2003
Obezřetně jsme se blížili k vnitrozemské deltě řeky Kamčatky do městečka Ključi s obavami, abychom se nepotkali s milicí. Jak nás varovali naši přátelé v Petropavlovsku, ozbrojené patroly s oblibou vybírají za vstup do „zapreščenoj zony“ tučné...

Žhavé Turecko na kolech

Rubrika: cyklo, 21.05.2003
Blesková akce léto v Turecku se uklidnila v momentě, kdy jsme se na Ruzyni, ráno, těsně před odletem dozvěděli, že poletíme i s odškodněním až večer. Uklidňujeme se v nedaleké Šárce, kde trávíme první, ale také poslední příjemný den naší letní dovolené.

Jak se dobývá Mt. Blanc

Rubrika: hory, 24.04.2003
V kempu stavíme stany, dáváme se dohromady po dlouhém přejezdu a připravujeme nádobíčko na zítřek. Tak takhle začíná asi každý výstup - ať už si ho organizujete sami nebo se poddáte službám cestovní kanceláře. Výstup na Mont Blanc není výjimkou.

Bratsk - město jako žádné jiné

Rubrika: Rusko, 17.04.2003
„Jiný kraj, jiný mrav,“ uvádí trefně jedno české přísloví. O městu, které vyrostlo uprostřed ruské tajgy v polovině padesátých let minulého století, to platí dvojnásob.
 
|< < 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuVyberte si s námi ten správný turistický batoh.
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: