Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Evropa

Evropa

Albánie Bosna a Hercegovina Bulharsko Chorvatsko Dánsko Estonsko Finsko Francie Gruzie Irsko Island Itálie Kypr Litva Lotyšsko Maďarsko Německo Nizozemí Norsko Polsko Portugalsko Rakousko Rumunsko Rusko Slovensko Slovinsko Srbsko a Černá Hora Turecko Ukrajina Velká Británie Španělsko Švédsko Švýcarsko Řecko

Podpatek jménem Apúlie

Rubrika: Itálie, 26.03.2003
"I když není jižanům co závidět, mají jednu fantastickou věc: moře," řekl mi kdysi známý ze severní Itálie. Měl pravdu. Moře v Apúlii má nádhernou barvu, je krásně čisté a plné různých mořských živočichů.

Jarní lyžování ve Val di Sole

Rubrika: lyže a sněžnice, 26.02.2003
Existuje mnoho cestovních kanceláří, které vám prodají velmi výhodný skipass. Smyslem tohoto článku je poskytnout srovnání třech Čechy nejnavštěvovanějších lyžařských lokalit, abyste věděli, po čem s takovým "ekonomickým" skipassem můžete jezdit.

Mont Blanc - v létě nebo v zimě?

Rubrika: hory, 19.02.2003
MB není technicky náročná hora, ale je v Alpách nejvyšší, tedy slavná, a hlavně relativně snadno dostupná. Podle statistik zahyne na MB každý rok cca 100 lidí. Při předpokládaných 10 000 návštěvnících ročně je to 1%.

Německými vlaky za hubičku

Rubrika: Německo, 12.02.2003
Procestovat Bavorsko vlakem za 4 Euro -to zní lákavě. Německé dráhy nabízí tzv. Bayern-Ticket za 21 Euro, na který může jet až 5 pasažérů.

Silvestrovský jachting na Jadranu

Rubrika: Chorvatsko, 12.02.2003
Jachting jsem vždy považovala za nebezpečný sport a snobskou záležitost. Kdo by odolal nabídce strávit Silvestra brázděním Jadranu na jachtě…Přemluvila jsem pár kamarádů, kteří se mnou měli trávit poslední den v roce na Lipně a posádka byla na světě...

Raketou „Meteor“ po řece Angaře

Rubrika: Rusko, 27.11.2002
Po báječné koupeli v horkých pramenech obce Goudžekit jsme o půlnoci nastoupili do vlaku a nechali se unášet 16 hodin po kolejích Bajkalsko-amurské magistrály do města Bratsk. Doslechli jsme se, že odtud odjíždí raketa do bajkalské metropole Irkutsk.

Pivní bar U Švejka v polovině Transsibiřské magistrály

Rubrika: Rusko, 19.11.2002
Blížilo se datum našeho odjezdu z města Irkutsk po Transsibiřské magistrále do cca 5 500 km vzdálené Moskvy a pak 2 000 km domů. Po osmnácti dnech u jezera Bajkal nadešlo nostalgické loučení.

Vlakem do Řecka přes Turecko

Rubrika: doprava, 16.10.2002
Když do Řecka, proč ne přes Turecko. Dlouho jsme před odjezdem kombinovali různé způsoby dopravy, nakonec zvítězila cena a pohodlí. Tím jsme vyloučili letadlo, autobus i stopování. Zvolili jsme vlak a nabídku Českých drah cestovat systémem EuroDomino.

Bobulovitý jídelníček v Evropě

Rubrika: praktické, 9.10.2002
V nouzi se můžete sběrem toho, co najdete po lese a stráních, i uživit. Každopádně byste nebyli první - vzorem vám může být Miroslava Nevrlý, který v legendární knize Karpatské hry vzpomíná, jak se ho spolužačky štítily, když pojídal pavouky a žížaly.

Po Roháčích nahoru a dolů

Rubrika: hory, 2.10.2002
Svoji cestu za krásami slovenských pohoří začínáme v městečku Štrba v podhůří Vysokých Tater. Do Štrby jedeme mezinárodním rychlíkem, jehož průvodčí nás upozorňuje na kapesní (vlakové) zloděje, kteří dokáží odemknout dveře kupé.
 
|< < 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuVyberte si s námi ten správný turistický batoh.
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: