Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Asie

Asie

Afghánistán Arménie Ázerbajdžán Bangladéš Barma Čína Filipíny Gruzie Indie Indonésie Japonsko Kambodža Kazachstán Kyrgyzstán Laos Malajsie Mongolsko Nepál Pákistán Singapur Srí Lanka Thajsko Tibet Turkmenistán Uzbekistán Vietnam

Lodní doprava v Indonésii

Rubrika: Indonésie, 5.02.2003
Indonésie se rozkládá na více než 13 000 ostrovech a jestliže tuto rozmanitou zemi chcete více poznat a přitom neutrácet za letadlo, cestě lodí se určitě nevyhnete. Snad vám pár mých osobních zkušeností pomůže připravit se na určité záludnosti.

Útěk do Bangladéše

Rubrika: Bangladéš, 29.01.2003
Otevřel jsem dveře klimatizovaného terénního Nissanu a závan poledního vedra mně málem srazil k zemi. Letní bangladéšské slunce pralo do dlouhých řad bambusových chatrčí. Nehybný vzduch pod jejich střechami z černého igelitu připomínal rozpálený skleník.

Siberut - testování vybavení on-skin

Rubrika: testovna, 29.01.2003
Naprosto destruktivní vliv na naše vybavení mělo tropické klima na Siberutu. Celý týden před naší návštěvou ostrova tam pršelo a tak jsme místo po vyšlapané cestě skrz džungli čvachtali hlubokým bahnem.

Ztracená země Laos

Rubrika: Laos, 22.01.2003
Země dlouhá desetiletí neprodyšně uzavřená očím okolního světa. Dnes se Laos cizincům postupně otevírá. Komu nevadí monzunové lijáky a občasné přestřelky armády s kmenovými vzbouřenci, ten najde v Laosu jeden z posledních rájů planety.

Trekování na ostrově lidojedů

Rubrika: Indonésie, 22.01.2003
Na Siberutu nejsou ani silnice, ani turistické stezky, ani přesné mapy. Ostrov pokrytý neprostupnou džunglí protkanou velkým počtem řek, kolem kterých si staví své dřevěné příbytky domorodý kmen Mentawajců - divočina, jak má být.

Čínská kuchyně

Rubrika: Čína, 15.01.2003
Tajemná Říše Středu či Země dračích císařů je dnes ve světové gastronomii pojmem. Kung-pao, šwejžužu a další rafinované čínské lahůdky už dávno zakotvily v západním jídelníčku. Autentická čínská kuchyně je však oproti "naší číně" neskutečně pestrá.

Průvodce smlouváním

Rubrika: nedej se, 15.01.2003
"Ty chceš za tenhle malý svazek betelových listů deset rupií? Cože! Vždyť to nemá cenu ani padesát paísů." "Tak si to nekupuj, jestli na to nemáš! Mám rodinu, kterou musím živit? Počkej, pojď zpátky, za pět rupií!" "Pch, dám tři, víc ne!"

Želví slzy

Rubrika: Srí Lanka, 6.01.2003
Slza kanoucí z oka želvy postrádá jakýkoliv sentiment a má čistě praktický význam. Avšak pohled na bezbranné a k tomu ještě plačící zvíře může v člověku sentiment vyvolat. Jak se z Amaranse Fernanda stal zarytý ochránce želv?

Rybáři z jezera Er-chaj

Rubrika: Čína, 25.12.2002
U jezera Er-chaj jakoby se zastavil čas. Nezvyklý způsob rybolovu za pomocí cvičených kormoránů se zde praktikoval i před mnoha staletími.

Uazy a furgony

Rubrika: doprava, 18.12.2002
Čas je v Mongolsku irelevantní veličinou, dostat se někam "včas" a "podle plánu" je téměř nemožné. Cestování tamějšími dopravními prostředky má svá výrazná specifika, která našince někdy opravdu "dostanou".
 
|< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuNavštivte lékaře před cestou i po návratu
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: