Vyhledej
Rady na cesty
> cesty s dětmi
> doprava
> nebezpečí
> nedej se
> praktické
> ubytování
Vybavení
> jak vybrat
> literatura
> materiály
> novinky
> testovna
Turistika
> cyklo
> expedice
> hory
> lyže a sněžnice
Práce v zahraničí
> zkušenosti
On-line cesty
> seriály
> blogy
> humor
Nejčtenější články
Novinky emailem
Partneři

Portál o inline bruslení nejen na Ladronce

přehledný seznam kempů

Spolujízda.eu - server pro spolujízdu

Diashow ze Severní Ameriky

Královédvorsko
 Ubytování, restaurace, turistika ve Dvoře Králové n. L. a okolí.

www.Cottage.cz
Portál o turistice a ubytování v NP České Švýcarsko.


Vybavení do přírody
Naše ikona:

Průvodce světem vybavení a cestování

.

ČRAfrikaAmerikaAsieAustrálie a OceánieEvropaStř. východ
KALiMERA > Evropa

Evropa

Albánie Bosna a Hercegovina Bulharsko Chorvatsko Dánsko Estonsko Finsko Francie Gruzie Irsko Island Itálie Kypr Litva Lotyšsko Maďarsko Německo Nizozemí Norsko Polsko Portugalsko Rakousko Rumunsko Rusko Slovensko Slovinsko Srbsko a Černá Hora Turecko Ukrajina Velká Británie Španělsko Švédsko Švýcarsko Řecko

Lyžařská střediska v Bulharsku

Rubrika: lyže a sněžnice, 17.01.2002
Ze všech stran na nás útočí nabídky lyžování na horách nejen doma, ale i v zahraničí. Nevím, jestli je to můj subjektivní pocit, ale skoro veškerá nabídka se točí okolo našich západních alpských sousedů a na ostatní lyžařská střediska se nedostává.

Veselý hřbitov

Rubrika: Rumunsko, 19.09.2001
Když projdete kamennou branou vesnického hřbitůvku, ležícího na břehu pohraniční řeky Tisy jen pár kilometrů od okresního města Sighetu Marmatei v Rumunsku, zůstanete ohromeně stát. Kolem pravoslavného kostelíku se tyčí stovky pestře malovaných křížů...

Kavkaz

Rubrika: hory, 14.09.2001
Na Kavkaz se jezdí především s cílem vystoupit z ruské severní strany tohoto pohoří na nejvyšší evropskou horu Elbrus (5642 m), která leží v ruské Kabardinsko-Balkarské republice. Kromě něj jsou tu další trekové trasy v nádherných a opuštěných horách.

Rumunsko

Rubrika: Rumunsko, 11.09.2001
Každé z rumunských hor mají úplně jiný charakter: Paring je vysokohorsky rozeklaný a skalnatý, Trascau jsou bělostné vápencové, Caliman sopečný, Suhard krkonošsky zaoblený... Hory si tak můžete v Rumunsku vybrat podle libosti přímo "na míru".

Jak se na Korfu šlape?

Rubrika: cyklo, 28.06.2001
Projet Korfu autem nebo na skútru je otázkou pár dní a špatného pocitu z rušení klidu v klasických řeckých vesničkách. Jak si tedy vychutnat zastavený čas ve stínu kamenných domků s rozkvetlými zahradami, voňavé stráně a rozkvetlé olivové háje?

Stravování v Řecku - aneb jak se v Řecku nehubne

Rubrika: Řecko, 31.05.2001
Pokud nikdo z Vás ještě nikdy nebyl v Řecku a neměl možnost se blíže seznámit s tamní kulturou, potom čtěte následující řádky a články, ať nejste zaskočeni a překvapováni na každém kroku v této zemi mýtů a bájí stejně jako já.

Závislá cesta nezávislého cestovatele

Rubrika: doprava, 17.05.2001
Mnoho lidí svěřuje volné dny své dovolené ve větší či menší míře do rukou cestovních kanceláří. Ne vždy to však musí být nezapomenutelné chvíle strávené v sladké bezstarostnosti. Během mé nedávné cesty na řecké Korfu rozhodně nebyla o zážitky nouze.

Bajkal - nejhlubší jezero světa

Rubrika: Rusko, 10.05.2001
Mongolové ho nazývali Daluj-nor - Velké jezero. Evenkové mu říkali Lamu, což značí Moře. Pro Číňany to byl Pej-chaj - Severní moře - a pro všechny národy na pobřeží pak Posvátné moře. Řeč je o jezeru Bajkal.

Hurá do Altaje

Rubrika: Rusko, 30.04.2001
Zasněžené čtyřtisícovky, horská jezera, hluboká údolí, ledovce a divoké horské řeky. Panenská tajga i dřevěné domky v podhůří, stáda ovcí a koní, vodka a šašlik, rozkvetlé horské stráně...to je Ruský Altaj.

Arménské a gruzínské vzpomínky ve východní Anatolii

Rubrika: Turecko, 11.04.2001
Turecko je pro většinu z nás zemí mešit a minaretů. Avšak žily tu i národy, jejichž náboženstvím nebyl islám, ale křesťanství.
 
|< < 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > >|
Inzerce | O nás | Tištěná verze
KLUB KALiMERA
jméno:
heslo:
Přidat článek
Chcete se přidat?
Střípky
Běžky pro turisty i aktivní sportovce - podle čeho vybírat a jaké si koupit?Jak připravit své nové běžkyKontakty na horskou službuVyberte si s námi ten správný turistický batoh.
Komerční sdělení
Vybavení na běžky - lyže, boty, hole, bundy, termoprádlo
Štěrba nabízí: